Medtransfer to platforma internetowa umożliwiająca wygodne i bezpieczne przesyłanie dużych plików z wynikami badań obrazowych (np. rezonansu magnetycznego) za pomocą ograniczonego czasowo, chronionego hasłem linka. Te pliki są zwykle tak duże, że nie można przesłać ich mailem. To rozwiązanie szczególnie istotne dla pacjentów z ograniczoną mobilnością czy obniżoną odpornością, a w czasie pandemii COVID-19 i dystansu społecznego — dla każdego z nas.

Przesyłanie wyników badań przez internet (za pomocą chmury) jest wyraźnie szybsze niż dostarczanie ich tradycyjną pocztą lub kurierem, dzięki temu umożliwia szybszą diagnozę. Jest także znacznie bezpieczniejsze od przesyłania wyników badań na fizycznych nośnikach czy zapisywania wyników badań na dyskach komputerów lekarzy. Dodatkowo zastąpienie płyt CD i papierowych wydruków cyfrowymi zamiennikami to rozwiązanie oszczędne i przyjazne dla środowiska.

W przyszłości Medtransfer pomoże lekarzom w analizie wyników badań obrazowych i stawianiu diagnoz dzięki zastosowaniu metod sztucznej inteligencji. 

 

Zapraszamy do kontaktu:

Ina Dźwierzyńska, ina@medtransfer.pl