W pierwszym kwartale 2022 roku kolejne dwa szpitale rozpoczynają pracę z wykorzystaniem systemu robotycznego da Vinci.

  • Szpital Mazovia w Częstochowie 31 marca wykonał po raz pierwszy w tym regionie procedurę prostatektomii radykalnej. Dotychczas szpital Mazovia wykonał już ponad 300 operacji. Większość z nich zostało przeprowadzonych w szpitalu w Warszawie.
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zakupił robota na początku roku i jest w trakcie szkolenia zespołu, który również będzie operował przy użyciu robota da Vinci.

W Polsce obecnie jest 17 ośrodków w których przeprowadzane są operacje z wykorzystaniem autoryzowanych systemów robotycznych da Vinci (16 robotów). W większości są to zabiegi urologiczne, ginekologiczne i chirurgii ogólnej. Łącznie w 2021 roku wykonano ponad 2 tys. takich operacji. Od 1 kwietnia 2022 roku zabiegi prostatektomii będą refundowane przez NFZ i jest to niewątpliwie czynnik, który zwiększy dostępność zabiegów chirurgii robotycznej w Polsce.

Na świecie jest zainstalowanych łącznie ponad 6,7 tys. systemów chirurgicznych da Vinci w 69 krajach, a ok. 55 tys. chirurgów zostało przeszkolonych do pracy z wykorzystaniem tego robota. Dotychczas wykonano ponad 10 mln zabiegów z udziałem da Vinci na całym świecie.

System da Vinci został wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 1999 r. i od tamtego czasu jest nieustannie udoskonalany. Przez te wszystkie lata zdobyte doświadczenie zaowocowało systemem da Vinci X oraz Xi, które są rozwiązaniami już czwartej generacji.

Firma Synektik od 2018 roku jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem systemu chirurgii robotycznej da Vinci w Polsce, a od 2022 również w Czechach i Słowacji.

To oznacza, że w tych krajach tylko firma Synektik może sprzedawać, serwisować, aktualizować system chirurgii robotycznej da Vinci. Operatorzy nieautoryzowanych instalacji nie posiadają takich uprawnień oraz nie zostali objęci przez wytwórcę firmę – Intuitive Surgical, profesjonalnym szkoleniem użytkowania systemu da Vinci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla pacjenta.

Grupa Synektik jest wiodącym producentem zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych i rozwiązań informatycznych, a także dystrybutorem innowacyjnych urządzeń medycznych i dostawcą usług serwisowo pomiarowych, stosowanych w diagnostyce oraz terapii w dziedzinach onkologii, kardiologii i neurologii.

Więcej informacji:

https://www.synektik.com.pl/pl/o-firmie/

https://www.synektik.com.pl/pl/oferta/da-vinci/polskie-osrodki-z-da-vinci/

https://www.synektik.com.pl/pl/oferta/da-vinci/autoryzowany-da-vinci/

 

 

Zapraszamy do kontaktu:

Karolina Koprowska            
Specjalista ds. Marketingu

tel. kom.: +48 722 185 010

e-mail:      kkoprowska@synektik.com.pl

 

 

 

SYNEKTIK SA
ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 3

00-728 Warszawa

tel.: +48 22 327 09 00
fax: +48 22 849 80 55
www.synektik.pl