HOPE Exchange Programme

Dzięki członkostwu w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE menedżerowie szpitali z Polski mają wreszcie możliwość aktywnego uczestniczenia w cieszącym się międzynarodwą renomą programie wymiany menedżerów.

Dyrektorzy wyjeżdżają do kraju Unii Europejskiej i przez 4 tygodnie zapoznają się ze stylem zarządzania podmiotami leczniczymi w danym kraju. Staż kończy się konferencją dla wszystkich uczestników biorących udział w danym roku w wymianie. Podsumowuje ona wnioski wyciągnięte przez kolegów z zagranicy.

Celem nadrzędnym Programu jest podnoszenie kwalifikacji biorących w nim udział profesjonalistów związanych z rynkiem szpitalnym poprzez merytoryczne poznawanie zagadnień ściśle związanych z medycyną, jak również poznawanie nowych obszarów kulturowych oraz nawiązywanie relacji interpersonalnych niezbędnych do przyszłego działania w zjednoczonej Europie.

Bogusław Budziński

National Coordinator, HOPE Exchange Program

Mobile phone : +48 601 241 495

Aktualności

 • hope-logo-06

Ogłoszenie o naborze kandydatów do Programu HOPE Exchange 2018 – dla szpitalnej kadry kierowniczej

September 15th, 2017|0 Comments

 

Europejska Federacja Szpitali HOPE przy współpracy z Polską Federacją Szpitali zaprasza osoby pełniące stanowiska kierownicze w szpitalach oraz jednostkach związanych z lecznictwem szpitalnym do uczestnictwa w Programie HOPE Exchange 2018, który będzie obejmował czterotygodniowy staż […]

 • HOPE,AGORA,Polacy,2017

Zakończenie Programu Wymiany Menedżerów HOPE 2017

June 16th, 2017|0 Comments

Komunikat Koordynatora Krajowego HOPE Exchaneg Program w Polsce
W środę, 14 czerwca zakończyliśmy w Dublinie tegoroczną edycję programu Wymiany Manedżerów.
Dla naszych zagranicznych gości było to wspaniałe doświadczenie, tak na poziomie poznania polskiego rynku ochrony zdrowia, jak […]

To jedyna taka szansa aby nabyć doświadczenia z zarządzania placówkami medycznymi w innym kraju. Biorąc udział w wymianie zauważamy różnice w stylu, podejściu, komunikacji i kierowania szpitalem.
Poznajemy ludzi skupionych wokół ochrony zdrowia z całej Europy. Nawiązujemy znajomości, które mogą pomóc nam w zarządzaniu szpitalem. Łatwo pozyskujemy dotacje na projekty międzynarodowe.
Wreszcie – poznajemy całkowicie inne style życia oraz odmienną od naszej kulturę. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

Informacje

 • Czas trwania stażu: 4 tygodnie
 • Program stażu szpitalnego przygotowywany jest przez zapraszającego w porozumieniu i zgodnie z preferencjami zapraszanego uczestnika.
 • Część szpitalna Programu wraz z zakwaterowaniem oraz min. jednym posiłkiem dziennie pokrywana jest przez zapraszającego.
 • Delegującym uczestnika jest jego pracodawca – szpital, który musi zapewnić o kontynuacji wszystkich świadczeń związanych z zatrudnieniem uczestnika w trakcie odbywania przez niego stażu.
 • Kosztami po stronie uczestnika/delegującego są: opłata w wysokości ok. 300,00 € za pobyt i uczestnictwo na konferencji w Warszawie obejmująca trzy noclegi, dojazd do szpitala zapraszającego i przejazdy wewnętrzne w danym kraju, dojazd do Warszawy oraz ew. dodatkowe posiłki.
 • Językami roboczymi są przeważnie języki ojczyste krajów szpitali zapraszających (ale nie jest to regułą absolutną), gdzie największy obszar przypada na języki: angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Komunikatywna znajomość min. jednego języka jest oczywista.
 • Osoba delegowana powinna nadto wykazywać duże zdolności na polu komunikacji międzykulturowej. Związane jest to m. in. z pracami w międzynarodowym zespole wraz pozostałymi uczestnikami programu przebywającymi w kraju zapraszającego.
 • Program HOPE Exchange jest programem multidyscyplinarnym, dedykowanym profesjonalistom chcącym rozwijać swoje zdolności zawodowe na poziomie europejskiej ochrony zdrowia. Nie jest to stricte program medyczny lub techniczny.
 • Jak sama nazwa wskazuje program jest wymianą managerów ochrony zdrowia pomiędzy różnymi krajami w Europie. Wskazane jest zatem zaproponowanie zaproszenia na wymianę przez szpital delegujący polskiego uczestnika dla któregoś z uczestników z innych krajów, jeżeli nie bieżącej edycji, to w którejś z kolejnych.