Organizatorem konferencji była Polska Federacja Szpitali oraz Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.

Konferencja uzyskała Patronat Honorowy  Prezydenta Miasta Zamość Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewody Lubelskiego i cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz frekwencją dyrektorów szpitali.

W konferencji uczestniczyło kilkudziesięciu menedżerów szpitali przede wszystkim z woj. Lubelskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Tradycyjnie już konferencję rozpoczął prof. Jarosław J.Fedorowski wraz z Panem Damianem Miechowiczem, Prezesem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o oraz Panem Mariuszem Paszko, Wiceprezesem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, członek Rady Naczelnej PFSz.

To jak to jest z tym cyberbezpieczenstwem w sektorze ochrony zdrowia?
Czy wiedzieliście Państwo że o 74% wzrosła liczba ataków na szpitale na świecie?
Czy są narzędzia wspierające bezpieczeństwo w szpitalach?
Co powinniśmy zrobić i ile to kosztuje?

O tym opowiada Adam Pośpiech Oracle

 

Wykład prowadził też Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych Piotr Pieprzyca:
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Europejskiego na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Wieloletni praktyk. Od 2002 roku zajmuje się szeroko rozumianą problematyką zamówień publicznych. Od pierwszych lat związany z sektorem samorządowym, z którym do dziś współpracuje. W latach 2004 wybrany na 6 letnią kadencję jako arbiter przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Od 2006 roku współpracuje z zamawiającymi i wykonawcami w każdym aspekcie związany ze stosowaniem ustawy prawo zamówień publicznych. Pełnomocnik przed Krajową Izbą Odwoławczą. Wykładowca na wielu uczelniach publicznych i prywatnych w Polsce. Prelegent na największych konferencjach z zakresu zamówień publicznych. Autor wielu publikacji branżowych i komentarza do ustawy Prawo zamówień publicznych oraz szkoleniowiec ceniony za praktyczne podejście do omawianych zagadnień. Można jakoś dodać zdjęcie (w załączeniu)

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Konsultantów Zamówień Publicznych jest najdłużej funkcjonującym w Polsce stowarzyszeniem zajmującym się tematyką zamówień publicznych. Aktualnie Stowarzyszenie zrzesza ponad 160 członków, będących praktykami, specjalistami w wielu dziedzinach, byłych arbitrów i trenerów z listy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Głównym celem założenia i funkcjonowania Stowarzyszenia jest upowszechnianie zagadnień z zakresu zamówień publicznych wśród zamawiających i wykonawców.
Strona internetowa: https://www.oskzp.pl/index.html

Dawid Andrzejewski Nexus Polska sp. z o.o.  pokazuje, że HIS powinien być systemem przyjaznym jego użytkownikom, spełniać oczekiwania i wspierać w codziennej pracy a nie ją utrudniać.

W programie Eskulap użytkownicy mają możliwość tworzenia własnych widżetów i dostosowania widoku informacji do swoich potrzeb. Dostępna jest także transkrypcja mowy na tekst.

O automatyzacji procesów ułatwiających działalność szpitala i wspierających personel medyczny opowiada Mariusz Budzisz
eTrustMedical

Możliwości jakie daje HosPanel
🔹sterowanie głosowe- taca leków
🔹zintegrowane zgody elektroniczne
🔹integracja z HIS
🔹praca w trybie offline
🔹konfigurowalne dane dyżurowe 24h
🔹automatyczne informacje dyżurowe
🔹tryby pracy- tablet, telefon, komputer

Szpitalna Akademia Wiedzy SUPRA BROKERS S.A. we współpracy z hasztag#PFSz Prezentacja Rafal Holanowski podczas IX Regionalnej Konferencji hasztag#PFSz w Zamościu.

Zapraszamy menedżerów szpitali do udziału- szkolenia z zakresu zarządzania ryzykiem dla kadry medycznej z punktami edukacyjnymi.

Na Konferencji Regionalnej nie mogło zabraknąć prezentacji flagowego projektu hasztag#PFSz z IQVIA Poland – raport benchmarkowy szpitali
O tym dlaczego podjęliśmy się wyzwania udostępniania raportów , co zyskują szpitale i jakie dane zarządcze mogą otrzymać opowiada Robert Kauf

O Biurze Green Hospital hasztag#PFSz i projektach jakie w ramach niego są realizowane opowiada Michal Dybowski

Mówimy o rozwiązaniach takich jak:
-just culture
-system nadzoru i certyfikacji w ramach raportów esg
-audyt raportów esg

 

BFF Banking Group mówił o wyzwaniach w ochronie zdrowia i skutecznych rozwiązaniach finansowych dla podmiotów leczniczych.

Mirosława Kaźmierowska ze STADTRAUM.GROUP przestawia możliwości współpracy w zakresie optymalizacji funkcjonowania parkingów szpitalnych

Rozwiązanie prezentowane przez firmę to korzyści na lata, a w tym m.in.
🔹znikają psujące się barierki
🔹znikają skarg pacjentów i pracowników na brak wjazdu na teren szpitala
🔹jasne zasady- kto płaci a kto nie
🔹system bezobsługowy
🔹zwiększone wpływy do kasy szpitalnej
🔹podniesienie standardu infrastruktury
🔹mniejsze koszty konserwacji i napraw
🔹większe bezpieczeństwo i kontrola na terenie szpitala

 

O powierzeniu usług np. sprzątania czy pracy personelu pomocniczego w szpitalach opowiedział Pan Paweł Gudwański, a o wsparciu w administrowaniu nieruchomości mówił Pan Tomasz Szymanik z Impel – Grupa Impel

W panelu dyskusyjnym Ochrona zdrowia po wyborach – co dalej”

Udział wzięli

Janusz Hordejuk – Starosta Parczewski, Marek Kudela – Z-ca Prezydenta Miasta Zamość, Krzysztof Lehnort – Członek Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o., Dagmara Marczewska – Z-ca Dyrektora ds. Medycznych LOW Narodowego Funduszu Zdrowia, Piotr Matej – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, Elżbieta Rejmak-Patyra – Z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Krzysztof Rusztyn – Wicestarosta Zamojski

Prowadzącym był prof. Jarosław Fedorowski, Prezes PFSz.

Zachęcamy do przeczytania podsumwania panelu dyskusyjnego.

 

Dziękujemy Partnerom wydarzenia

SUPRA BROKERS S.A. Oracle Cloud Nexus Polska sp. z o.o.  Impel – Grupa Impel BFF Banking Group inPlasMED eTrustMedical STADTRAUM.GROUP ESKOM IT Sp. z o.o. IQVIA Polska

 

Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę zespołu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, kierowanego przez Prezesa Mariusza Paszko, głównego organizatora konferencji. Dziękujemy także Urszuli Szybowicz, Dyrektor Operacyjnej PFSz, za pomoc w organizacji wydarzenia.

Organizowana 21 maja 2024 roku konferencja naukowo-szkoleniowa pozwoliła  na wymianę   doświadczeń i pogłębienie wiedzy oraz będzie okazją do nawiązania współpracy w kierunku poprawy funkcjonowania lecznictwa szpitalnego na Lubelszczyźnie

Poprzez organizację konferencji adresowanej do wszystkich szpitali województwa lubelskiego, pragniemy wzmacniać dialog i działania w kierunku zamian w organizacji i zarządzaniu sektora szpitalnego.  W konferencji wzięli udział eksperci i specjaliści w dziedzinie ochrony zdrowia, w tym członkowie władz i szpitali zrzeszonych w PFSz z różnych stron naszego kraju.