Dyr Katarzyna Kęcka to “człowiek orkiestra”. Czynna pielęgniarka, która od 2019 r. z powodzeniem zarządza Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie. Jest też wykładowcą uniwersyteckim.

Dynamiczną i wszechstronną karierę zawodową rozpoczęła od studiów pielęgniarskich ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa kardiologicznego. Później ukończyła studia podyplomowe na kierunku Geriatria z Elementami Opieki Długoterminowej i Medycyny Paliatywnej.

W trakcie praktyki zauważyła, że więcej może dać z siebie w aspekcie zarządzania i administracji placówkami medycznymi, gdzie widziała konieczność poprawy funkcjonowania, organizacji i jakości rozumianej wielopłaszczyznowo. Ukończyła więc studia na kierunku Zdrowie publiczne – marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia, gdzie zdobyła tytuł doktora na podstawie obszernej pracy „Wiedza pielęgniarek rodzinnych w zakresie kompetencji zawodowych zgodnych z systemem prawnym obowiązującym w latach 2014-2015 w Polsce Północno-Zachodniej” na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

  • W latach 2018-2023 pełniła funkcję Przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział w Szczecinie.
  • Od 2019 r. jest Prezesem Zarządu Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Pracuje również jako asystent w Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Szczególnym zainteresowaniem obdarza tematykę kompetencji w sektorze ochrony zdrowia. Uważa bowiem, że wykorzystanie potencjału wszystkich zawodów medycznych do tworzenia zespołów interdyscyplinarnych realnie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa własnego w podmiocie medycznym, a przez to do wzrostu jakości w świadczeniach dla pacjentów. Według jej opinii jest to także droga do obniżenia kosztów opieki nad pacjentem, co jest kwestią priorytetową przy obecnych problemach finansowych sektora ochrony zdrowia.

Jej wiedza i szeroki spojrzenie na problematykę organizacji pracy placówek oraz wymagań w poszczególnych zawodach medycznych są ogromną wartością dla funkcjonowania Zespołu ds. Kompetencji i Kształcenia Zawodów Medycznych PFSz.

Dziękujemy za zaangażowanie i witamy w Zespole.

 

Dziękujemy!