WsparcieDlaSzpitala.pl to bezpłatna platforma stworzona przez naukowców, programistów i społeczników, która wspomaga szpitale w informowaniu o swoich potrzebach oraz wspiera chcących pomagać w zorientowaniu się, co jest tak naprawdę potrzebne. W kulminacyjnym momencie pierwszej fali pandemii, z systemu korzystało niemal 700 szpitali i DPS oraz sieć 360 lokalnych koordynatorów zbiórek.
Od początku działania platformy Polska Federacja Szpitali jest partonem merytorycznym i wspiera Organizatorów w bieżących działaniach. Dzięki PFSz otrzymaliśmy także środki finansowe na rozwój platformy od BNP Paribas oraz z tytułu wygranej w programie „Jaka to melodia”. Pieniądze zostały przeznaczone przede wszystkim na zakup licencji, która pozwala utrzymywać i rozwijać platformę wymiany informacji między szpitalami i darczyńcami.
W drugiej fali pandemii, działalność systemu WsparcieDlaSzpitala.pl realizowana jest w węższym zakresie, z uwagi na ograniczone zasoby osób gotowych do koordynacji systemu oraz do pełnienia roli lokalnych koordynatorów zbiórek. Pozyskiwana i przekazywana pomoc kierowana jest głównie do mniejszych szpitali oraz domów pomocy społecznej.
Serdecznie dziękujemy prof.Jarosławowi Fedorowskiego, Prezesowi PFSz oraz Urszuli Szybowicz, Project Manager PFSz za wsparcie i pomoc w rozwijaniu platformy.
Osoby zainteresowane współpracą nad rozwojem systemu (wspieranie użytkowników systemu) oraz wykorzystaniem go we własnych działaniach pomocowych na rzecz szpitali i DPS zachęcamy do kontaktu z twórcami platformy –
osoba kontaktowa: Jakub Jasiczak, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, kom. 501 862 202.
System, w ciągu 4 miesięcy pierwszej fali pandemii, dowiódł swojej przydatności i skuteczności. Wykorzystanie jego atutów w dzisiejszej walce z pandemią zależy od aktywności i zaangażowania wolontariuszy oraz darczyńców.
Facebook PFSz
Inne artykuły
Tagi
@IHF.FIH #ThankYouHealthcareWorkers
AI w medycynie
AI w zdrowiu
Althea
chirurgia robotyczna
covid19
cyberbezpieczeństwo
cyberbezpieczeństwo w medycynie
dane medyczne
dyrektywa bezpieczeństwa informacji
dyrektywa bezpieczeństwa sieci
Dyrektywa NIS 2
EHDS
European Data Space
europejska przestrzeń danych dotyczących zdrowia
europejska przestrzeń danych medycznych
GS1 Polska
healthcare
HOPE
Hospital Smart Development
HR
Joanna Siudak
Living Lab
management
med-jobs HR
Medical Devices Regulation
microsoft
Neo Hospital
Network and Information Systems Directive
PFS Vaccinate Poland
PFSz
philips
praca
pracownicy
przestrzeń danych medycznych
Regulacja MDR
regulacje unijne
regulacje unijne w Obszarze Ochrony Zdrowia
szpitale kontenerowe
sztuczna inteligencja w medycynie
szyfrująca stacja medyczna
usecrypt
usecrypt safe
Welters Kluwer
wyroby medyczne