WsparcieDlaSzpitala.pl to bezpłatna platforma stworzona przez naukowców, programistów i społeczników, która wspomaga szpitale w informowaniu o swoich potrzebach oraz wspiera chcących pomagać w zorientowaniu się, co jest tak naprawdę potrzebne. W kulminacyjnym momencie pierwszej fali pandemii, z systemu korzystało niemal 700 szpitali i DPS oraz sieć 360 lokalnych koordynatorów zbiórek.
Od początku działania platformy Polska Federacja Szpitali jest partonem merytorycznym i wspiera Organizatorów w bieżących działaniach. Dzięki PFSz otrzymaliśmy także środki finansowe na rozwój platformy od BNP Paribas oraz z tytułu wygranej w programie „Jaka to melodia”. Pieniądze zostały przeznaczone przede wszystkim na zakup licencji, która pozwala utrzymywać i rozwijać platformę wymiany informacji między szpitalami i  darczyńcami.
W drugiej fali pandemii, działalność systemu WsparcieDlaSzpitala.pl realizowana jest w węższym zakresie, z uwagi na ograniczone zasoby osób gotowych do koordynacji systemu oraz do pełnienia roli lokalnych koordynatorów zbiórek. Pozyskiwana i przekazywana pomoc kierowana jest głównie do mniejszych szpitali oraz domów pomocy społecznej.
Serdecznie dziękujemy prof.Jarosławowi Fedorowskiego, Prezesowi PFSz oraz Urszuli Szybowicz, Project Manager PFSz za wsparcie i pomoc w rozwijaniu platformy.
Osoby zainteresowane współpracą nad rozwojem systemu (wspieranie użytkowników systemu) oraz wykorzystaniem go we własnych działaniach pomocowych na rzecz szpitali i DPS zachęcamy do kontaktu z twórcami platformy –
osoba kontaktowa: Jakub Jasiczak, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, kom. 501 862 202.
System, w ciągu 4 miesięcy pierwszej fali pandemii, dowiódł swojej przydatności i skuteczności. Wykorzystanie jego atutów w dzisiejszej walce z pandemią zależy od aktywności i zaangażowania wolontariuszy oraz darczyńców.