Przedstawiamy nowego Członka wspierającego PFSz, firma O2fit oferująca nowoczesną tlenoterapię dla pacjentów.

O nas

Na rynku polskim działamy od maja bieżącego roku, ktoś by mógł powiedzieć,,firma o2fit została zarejestrowana w sierpniu,, tak to fakt, jednakże w maju zaczęliśmy realizację celów. Wszystkie sprzęty do których mamy dostęp pochodzą z Królestwa Niderlandów, od naszego długoletniego przyjaciela,  producenta worków tlenowych, który otrzymał z UE certyfikat, że e.w.o.t jest sprzętem medycznym.  Ruszyliśmy w podróż do Holandii, zakupiliśmy koncentratory oraz worki tlenowe i tak zaczęła się nasza przygoda z e.w.o.t’em
Nasz lokal powstał w malowniczym mieście Ełk w województwie warmińsko – mazurskim. Kolejne pytanie, które nasuwa się na usta ,,Dlaczego właśnie w Ełku?,, Damian Dylnicki, współzałożyciel firmy pochodzi z tej pięknej miejscowości dlatego postanowiliśmy zacząć na rodzimym rynku. W taki właśnie o to sposób powstała firma o2fit.

Nasze działania i cele

Tlenoterapia metodą E.W.O.T jest stosowana w wielu rozwiniętych krajach świata takich jak np. Niemcy, Holandia, USA. Pacjenci korzystający z tlenoterapii połączonej z ćwiczeniami szybko powracają do zdrowia ze względu na dobroczynne działanie tlenu oraz dzięki 15min ćwiczeniom, którym są poddani  podczas choroby. Tlenoterapia nie tylko dodaje sił witalnych ale również pozwala pacjentowi myśleć pozytywnie w czasie trwania choroby. Najmocniejszy generator tlenu może wytwarzać od 5l – 10 litrów tlenu na minutę. Metoda E.W.O.T pozwala z łatwością oddychać 50 litrami tlenu na minutę podczas wykonywanych ćwiczeń!

W naszym lokalu udostępniamy sprzęt E.W.O.T który zyskał pozytywny odzew i opinie ze strony lokalnej społeczności. Przekazujemy wiedzę na temat działania tlenu. Jesteśmy jedynym na polskim rynku dystrybutorem sprzętu, który jest wykorzystywany w dobie pandemii w szpitalach na zachodzie.

Naszym priorytetowym działaniem jest wsparcie Polskiej służby zdrowia. Jesteśmy gotowi wspomóc szpitale, które w obecnej sytuacji epidemiologicznej borykają się z brakiem miejsc dla pacjentów. Metoda E.W.O.T pozwala na szybszy powrót do zdrowia nie tylko osób cierpiących na choroby POCHP ale również inne problemy zdrowotne np. kardiologiczne oraz problemy ciężkiej niewydolności oddechowej. Dzięki zastosowaniu tej metody, pacjenci z lekkimi objawami covid 19 oraz z obniżona saturacją tlenu mogliby ćwiczyć z tlenoterapią co wzmocniłoby ich organizm oraz pozwoliłoby na szybsze opuszczenie murów placówki zdrowotnej, dzięki czemu inni pacjenci, którzy potrzebują nagłej pomocy i hospitalizacji mogliby z łatwością dostać się do szpitala i otrzymać niezbędna pomoc. Te działania pozwolą usprawnić procedurę  przyjęcia do szpitala oraz wzmocnić Polską służbę zdrowia.

Niestety wirusy wyniszczają organizm oraz narządy ludzkie takie jak mózg, płuca, wątrobę co wiąże się z niebezpiecznym dla zdrowia i życia udarem covidowym. Dlatego stosowanie metody e.w.o.t jest jak najbardziej wskazane również po chorobie. Obsługa sprzętu jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wiele osób stosuje tlenoterapię również w zaciszu własnego domu. Tę metodę można zastosować w klinikach szpitalnych, prywatnych gabinetach lekarskich oraz centrach rehabilitacyjnych. Plusem tego sprzętu jest to, że jest on przenośny oraz niebyt ciężki co umożliwia łatwe przetransportowanie w inne miejsce. Ćwiczenia z e.w.o.t to tylko 15min, w porównaniu z komorą hiperbaryczną nie powodują odczuć klaustrofobicznych oraz są łatwe w obsłudze i do samodzielnego zastosowania.

Jako młody i ambitny zespół pragniemy wspomóc działania podczas pandemii i wiemy, że po wdrożeniu metody e.w.o.t ,,uzdrowimy,, sytuacje na polskim rynku. Dołożymy wszelkich starań aby ochrona zdrowia zaczęła ponownie pracować w sposób funkcjonalny dla nas wszystkich.”