Wylicytuj wizytę na Bloku Operacyjnym i kurs obsługi symulatora da Vinci. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wizyta na Bloku Operacyjnym Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej i kurs obsługi symulatora da Vinci, to aukcja oferowana przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (USK w Rzeszowie) w ramach licytacji na rzecz 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytowane wydarzenie polega na wizycie na Bloku Operacyjnym Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej USK w Rzeszowie, gdzie odbędzie się krótki, ale intensywny kurs chirurgii robotycznej. Zwycięzca licytacji wraz z osobą towarzyszącą, będą mogli zobaczyć robota da Vinci w najnowszej wersji Xi, a także jak prawdziwy chirurg, usiąść za konsolą symulatora, spojrzeć w okular i wziąć udział w wirtualnej operacji.

Respiratory dla noworodków, pompy insulinowe, specjalistyczne mikroskopy, respiratory, neuromonitory, łóżka elektryczne, inkubatory, aparaty USG, lampy do fototerapii, stanowiska do resuscytacji noworodków, pulsoksymetry, bilirubinometry i wiele innego sprzętu trafiło w ciągu ostatnich lat dzięki WOŚP do szpitala, wylicza dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor USK w Rzeszowie. – Na wielu oddziałach szpitalnych można ten sprzęt zobaczyć. Jest oznaczony charakterystycznym, czerwonym serduszkiem. Niejednokrotnie, placówki nie stać byłoby na taki wydatek jestem pewien, że ten sprzęt jest cennym darem.

Hasłem 32. finału WOŚP są „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych i aparatów ultrasonograficznych. – Wielu ludzi wciąż toczy walkę z powikłaniami po SARS CoV-2. Pacjent, który opuszcza szpital, nie trafia automatycznie na rehabilitację. Niestety, ale przez wiele tygodni, ba czasami miesięcy musi czekać w kolejce. Być może gdyby sprzętu było więcej, mogłoby funkcjonować więcej oddziałów rehabilitacji pulmonologicznej, uważa dr Ławiński.

Dodajmy, że licytacja wizyty na Bloku Operacyjnym Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej w USK w Rzeszowie i kursu obsługi symulatora da Vinci rozpoczyna się od 200 zł. Aukcja zakończy się w niedzielę, 4 lutego 2024.

Link:

https://allegro.pl/oferta/wizyta-na-bloku-operacyjnym-usk-w-rzeszowie-z-obsluga-symulatora-davinci-15088684333