Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w sektorze medycznym stanowi przełom technologiczny o fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju ludzkości. Ta transformacja jest monumentalna, a Pixel Technology dąży do aktywnego udziału w tej rewolucji.

AI zyskuje kluczowe znaczenie w systemie opieki zdrowotnej, przyczyniając się do optymalizacji wyników leczenia i rewolucjonizując doświadczenia pacjentów w zakresie dostępu do usług medycznych. Sztuczna inteligencja dziś wspomaga już personel medyczny nie tylko w procesie diagnozy, ale również w doborze optymalnych terapii dla pacjentów.

Nasza najnowsza pilotażowa realizacja – cyfrowa platforma medyczna – to krok milowy w kierunku integracji AI z medycyną. Projekt o wartości 9,5 miliona złotych (z czego 8,1 miliona złotych pochodzi z funduszy europejskich) ma na celu rozwój narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych opartych właśnie na systemach AI.

Zaawansowane narzędzia informatyczne i algorytmy AI ułatwią proces diagnostyczny poprzez analizę oraz naukę z tysięcy obrazów medycznych, umożliwiając szybkie, a także precyzyjne wykrywanie zmian patologicznych. W przeciwieństwie do tradycyjnej, ręcznej analizy danych medycznych, która jest czasochłonna i może prowadzić do opóźnień w diagnozie oraz interwencjach medycznych, sztuczna inteligencja umożliwi przetwarzanie tych samych danych w sposób znacznie szybszy, a także efektywniejszy.

Przełomowym rozwiązaniem, na skalę kraju, jest udostępnienie tego zaawansowanego narzędzia również pacjentom, dzięki czemu będą oni mogli samodzielnie przeprowadzić wstępną analizę badań obrazowych – płuc, a w przyszłości innych organów np. mózgu, serca czy wątroby. Szybkie uzyskanie takiego wstępnego raportu z informacją o potencjalnej skali problemu zdrowotnego może spowodować, że pacjent pilnie zgłosi się do lekarza, a lekarz priorytetowo rozpocznie u niego odpowiednie leczenie.

Ta zdecydowanie nowatorska technologia zaczyna odmieniać oblicze polskiej diagnostyki, a my, jako Pixel Technology, mamy szczęście być integralną częścią tej transformacji.

Twoja placówka medyczna może być kolejną w Polsce, która zaoferuje nową jakość usług medycznych.

Zapraszamy serdecznie!

Kontakt po stronie Pixel Technology

marketing@pixel.com.pl