Asseco jest liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla opieki zdrowotnej i producentem autorskich rozwiązań, w tym kompleksowego pakietu systemów – Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Firma stale rozwija swoje rozwiązania, tak aby jak najlepiej usprawniały funkcjonowanie jednostek służby zdrowia, a jednocześnie były efektywne i przyjazne dla korzystającego z nich personelu. W tym celu Asseco rozbudowało system AMMS o nową aplikację dla szpitali – „Pulpity Medyczne”, dzięki której lekarze mają szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich informacji zawartych w systemie HIS. Widzą historię choroby pacjenta, wyniki badań, przebyte zabiegi oraz pozostałe informacje na temat jego stanu zdrowia. Informacje prezentowane są na jednym ekranie.

Asseco oprócz systemu AMMS stworzyło także dedykowane przychodniom rozwiązanie mMedica oraz aplikacje mobilne dla pacjenta: Apteczka Domowa, Informacje Medyczne i Moje Pomiary. Z oferty firmy korzysta ponad 450 szpitali w Polsce, ok. 40% przychodni i gabinetów lekarskich, a także jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz uzdrowiska.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia prawie 33 tys. osób.

 

Ulotka-pulpity-medyczne