Z przyjemnością informujemy o dołączeniu firmy Baxter do Polskiej Federacji Szpitali. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszym nowym Członku Wspierającym.

 

Firma Baxter jest pomysłodawcą i producentem innowacyjnych technologii medycznych. Misją firmy jest ratowanie i poprawa jakości życia, którą realizujemy od ponad 90 lat. Każdego dnia z rozwiązań firmy korzystają miliony pacjentów, lekarzy i pracowników służby zdrowia na całym świecie. Produkty Baxter są wykorzystywane w diagnostyce, w trakcie zabiegów chirurgicznych, w intensywnej opiece, żywieniu, opiece nefrologicznej, są podstawową częścią wyposażenia bloków operacyjnych i infrastruktury szpitalnej, wspierają procesy zarządcze i automatyzację pracy. Wykorzystujemy bogate dziedzictwo przełomowych odkryć medycznych, terapii i rozwiązań cyfrowych, aby rozwijać nową generację innowacji w opiece zdrowotnej. W ostatnim czasie dzięki przejęciu firmy Hillrom, Baxter dodatkowo zwiększył możliwości wspierania i służenia pacjentom, lekarzom i pracownikom opieki zdrowotnej poprzez poszerzenie portfolio naszych rozwiązań medycznych.


W obszarze zrównoważonego rozwoju Baxter aktywnie działa kontrybuując do realizacji 17 celów określonych przez ONZ. Jednym z przykładów realizacji tej strategii jest stworzenie w Warszawie lokalnego centrum edukacyjnego, Baxter Education Center, do którego od 2019 roku zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów oraz pacjentów. Celem tego miejsca jest wymiana doświadczeń między profesjonalistami, wzajemne podnoszenie wiedzy i umiejętności w takich obszarach terapeutycznych jak: anestezjologia, chirurgia, ostre uszkodzenie i przewlekła choroba nerek, płynoterapia, żywienie pozajelitowe, farmacja szpitalna, zarządzanie w opiece medycznej.
W celu realizacji naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju budujemy również strategiczne partnerstwa, czego przykładem jest nasze zaangażowanie w działania Polskiej Federacji Szpitali.


W Polsce Baxter obecny jest od 1992 roku. Na przestrzeni ostatnich lat nasza firma rozwija się bardzo dynamicznie. Tworzymy nowe miejsca pracy będąc globalnym wewnętrznym centrum usług wspierającym operacje Baxter w regionie EMEA.  Polska organizacja komercyjna oraz Baxter Business Services zatrudniają w sumie ponad 500 pracowników. Z dumą informujemy, że w 2022 oraz 2023 roku Baxter Polska otrzymał certyfikat Top Employer.