Zespół alergologów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował polską wersję aplikacji ułatwiającej pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Można ją pobrać nieodpłatnie na urządzenia mobilne

– CRUSE Control Urticaria to aplikacja ułatwiająca pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki – informuje dr hab. n. med. Zenon Brzoza, prof. UO, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii, Endokrynologii i Gastroenterologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego i Pododdziału Chorób Wewnętrznych i Alergologii USK w Opolu.

– Pacjent, rejestrując każdego dnia w ciągu zaledwie kilku minut objawy pokrzywki i jej wpływ na jakość życia, zyskuje możliwość kontrolowania przebiegu choroby oraz ułatwia lekarzowi prowadzącemu optymalizację leczenia – kontynuuje prof. Brzoza.

I podkreśla, że dzięki tej aplikacji chory otrzymuje doskonałe i proste w użytkowaniu narzędzie monitorowania przewlekłej pokrzywki.

Autorami polskiej wersji aplikacji, obok prof. Zenona Brzozy, są lekarze Łukasz Moos i Wojciech Żurek.

Aplikacja CRUSE Control Urticaria jest dostępna bezpłatnie na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.