Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet – każdego roku rozpoznaje się go u około 20 tys. Polek. Wcześnie wykryty jest uleczalny, dlatego tak kluczowe jest regularne badanie się i profilaktyka.

 

Za nami Różowy Październik – miesiąc, w którym ze szczególną uwagą koncentrowaliśmy się na promocji profilaktyki raka piersi. Radomskie Centrum Onkologii zrealizowało szereg inicjatyw, m.in. umożliwiając Paniom skorzystanie z Programu Przesiewowego oraz bezpłatnych badań mammograficznych zarówno w dni robocze, jak też w soboty i niedziele.

 

W odpowiedzi na decyzję Ministerstwa Zdrowia, w związku z którą z dniem 1 listopada 2023 roku poszerzeniu uległ przedział wieku kobiet mogących skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, Radomskie Centrum Onkologii przedłuża i rozwija swoje możliwości w zakresie diagnostyki, umożliwiając Paniom z Radomia i okolic skorzystanie z badań nie tylko w Placówce, ale również w nowoczesnym mammobusie.

 

Już od 10 listopada przez prawie cały tydzień w Radomiu i okolicy będzie można skorzystać
z bezpłatnej mammografii, wykonywanej z użyciem nowoczesnego sprzętu GE HealthCare. Specjalny pojazd wyposażony w innowacyjną technologię obrazowania pojawi się w Radomskim Centrum Onkologii i okolicznych miejscowościach.

 

Inicjatywa realizowana jest we współpracy Radomskiego Centrum Onkologii z GE HealthCare
w ramach projektu Women’s Health Mobile Roadshow 2023.

 

W tym roku GE Healthcare po raz kolejny odbywa tournée po Europie, odwiedzając wybrane kraje
– w tym Polskę – aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej. W ramach projektu Women’s Health Mobile Roadshow 2023, doświadczony zespół ekspertów Radomskiego Centrum Onkologii będzie mógł przeprowadzać bezpłatne badania z zakresu diagnostyki piersi
z wykorzystaniem najnowszych technologii obrazowania nie tylko w Radomskim Centrum Onkologii, ale również w mammobusie, który wyruszy do okolicznych miejscowości. Akcja Radomskiego Centrum Onkologii, realizowana we współpracy z GE HealthCare jest kontynuacją strategii Radomskiego Centrum Onkologii, mającego na celu zwiększania świadomości nt. profilaktyki i diagnostyki raka piersi.

 

Specjalna ciężarówka, w której będą wykonywane badania mammograficzne, będzie dostępna dla mieszkanek Radomia i okolic w dniach 10-15 listopada br. Od piątku do poniedziałku (10-13 listopada) mammobus zaparkuje przy Radomskim Centrum Onkologii przy ul. Uniwersyteckiej 6a i będzie czynny 10, 12 i 13 listopada w godzinach 8:30 – 16:00. Następnie ruszy w trasę po okolicznych miejscowościach i pojawi się w Przytyku (SPZOZ w Przytyku, Podgajek, ul. Kościelna 15)
w dn. 14 listopada oraz w Pionkach (przy SPZZOZ w Pionkach, ul. Sienkiewicza 29) w dn. 15 listopada w godzinach 8:30 – 16:00.

 

By wykonać bezpłatne badania w mammobusie nie są wymagane wcześniejsze zapisy czy skierowanie od lekarza. Przypominamy, że od 1 listopada 2023 roku, do bezpłatnych badań mammograficznych realizowanych w ramach Programu Profilaktycznych badań kwalifikują się kobiety w wieku 45 – 74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z Programu. Panie, które miały przeprowadzaną wcześniej mammografię powinny zabrać ze sobą ostatnie wyniki badania.

 

###

 

O Radomskim Centrum Onkologii

Radomskie Centrum Onkologii jest specjalistycznym szpitalem onkologicznym, który zapewnia kompleksową diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację „ pod jednym dachem”.

Placówka łączy wybitnych w swoich specjalizacjach lekarzy z innowacyjnym sprzętem, tworząc jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych Pacjentowi ośrodków onkologicznych w Polsce.

Placówka należy do kilku w Polsce ośrodków posiadających międzynarodowy certyfikat Breast Cancer Unit – BCU to kompleksowość leczenia, szerokie spojrzenie interdyscyplinarnego zespołu, komfort leczonych Pacjentów. Każdy Pacjent, który zostaje przyjęty jest prowadzony od początku do końca przez ten sam zespół medyczny – to zapewnia sprawny i rzetelny przepływ informacji, co przekłada się na szybkość i efektywność leczenia.

 

Więcej na temat Radomskiego Centrum Onkologii znajdziecie Państwo na stronie www.onkologiaradom.pl oraz na Facebooku, Instagramie, LinkedIn czy Youtube.

 

Kontakt dla mediów:

Sebastian Grochala:

s.grochala@onkologiaradom.pl | +48 790 400 445

 

 

O GE HealthCare

GE HealthCare jest wiodącym światowym innowatorem w dziedzinie technologii medycznych, diagnostyki farmaceutycznej i technologii cyfrowych, a jego celem jest dostarczanie zintegrowanych rozwiązań, usług i analiz danych, dzięki którym szpitale stają się bardziej wydajne, lekarze bardziej skuteczni, terapie bardziej precyzyjne, a pacjenci zdrowsi i szczęśliwsi. Służąc pacjentom
i świadczeniodawcom od ponad 100 lat, GE HealthCare rozwija spersonalizowaną, połączoną opiekę, upraszczając jednocześnie podróż pacjenta po ścieżce zdrowotnej. Nasze odziały: diagnostyki obrazowej, ultrasonografii, rozwiązań w ramach opieki nad pacjentem oraz farmaceutyków przeznaczonych do diagnostyki pomagają usprawnić proces leczenia pacjentów od diagnozy, przez terapię, po monitorowanie. Firma warta jest 18 miliardów dolarów i zatrudnia 51 tys. pracowników.

 

Śledź nas na Facebook, LinkedIn, Twitter lub https://www.gehealthcare.pl, aby mieć dostęp do najnowszych informacji.

 

 

Kontakt dla mediów:

Olena Weissenbacher

olena.weissenbacher@ge.com

 

Irena Stankiewicz

Irena.stankiewicz@grayling.com |+48 603 350 165