Zapraszamy na konferencje poświęconą  PROFESJONALNEMU UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W SZPITALU JAKO PROCESIE LECZENIA PACJENTÓW – OGRANICZENIE ZAKAZEÑ SZPITALNYCH,

Która odbędzie się 24 października od godziny 11.00 w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu podczas Targów Cleaning Expo 2023

Pandemia COVID-19 prywrócila wlasciwe znaczenie stowu higiena i czystosc. Zmienita sposób, w jaki postrzegamy nasza osobista odpowiedzialnosc za zdrowie i dobre samopoczucie. Przede wszystkim zmienita sposób, w jaki postrzegamy czystosc. Standardy, które mielismy, okazaly się niewystarczajace.

Zdrowie publiczne stato się nagle centrum uwagi. Wszyscy zobaczyli, że czyste ręce, powierzchnie, powietrze to warunek, ktory wymiernie redukuje ryzyko zakażenia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie branża profesjonalnego utrzymania czystosci doswiadczyta fundamentalnych zmian. Dostata wyjątkowa okazje do zademonstrowania swojej wartosci i wywarta duzy wptyw na bezpieczenstwo w szpitalach w carym kraju.

Nikt z branzy profesjonalnego utrzymania czystosci nie ma watpliwosci, że praca w szpitalu jest szczególnie trudna i odpowiedzialna. Mówimy tu nie tylko o czystosci wizualnej, a o czystosci na poziomie mikrobiologicznej, dezynfekcji, sterylizacji.

Wszyscy musimy mieć świadomość, że od pracy, która wykonujemy może zalezy czyjes zycie, a na pewno proces zdrowienia.Szpitale musza byc bezpiecznym mieiscem!

Aby tak byto menedzerowie odpowiedzialni za ten sektor w szpitalach powinni zmienić swoje podejscie do utrzymania czystosci. To nie tylko niepotrzebny koszt w i tak juz trudnej sytuacji finansowej spitali. To bardzo czesto narzędzie do ograniczenia dużej czesci kosztów zakażen szpitalnych, tym bardziej, że tylko wspólna praca nad zmianami w tym zakresie przyniesie pożądany efekt.

Kapituta „,Gwaranta Czystosci i Higieny” przygotowala i wdrozyta now produkt – certyfikat „Gwarant Czystości i Higieny – Profesjonalne utrzymanie czystosci w szpitalu”. Certyfikacja ta ma by narzędziem dla dyrekcji szpitali, aby do minimum ograniczyli ryzyko zatrudnienia podmiotów, których wiedza, doswiadczenie i mozliwosci finansowe nie gwarantuja prawidlowo wykonanei ustugi.

Do dyskusji zaprosiliśmy praktyków, ekspertów każdej ze stron zainteresowanych zmianami w tym zakresie. Ze szczególną przyjemnością posłuchamy opinii zamawiających – przedstawiciela Federacji Szpitali Polskich; lekarza specjalistę zakażeń szpitalnych; osoby odpowiedzialne za utrzymanie szpitali zarówno w systemie „in hause” jak i outsortsingu, eksperta ISSA-The Worldwide Cleaning Industry Association. Moderatorem tej dyskusji będzie Jola Sergot-Kowalska wieloletni biegły sądowy, ekspert, autor branżowych książek i artykułów.