Polska Federacja Szpitali partnerem i koordynatorem projektu darowizny aparatów do oczyszczania powietrza dla polskich szpitali

W związku z panującą pandemią koronawirusa i w trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego, firma OPUS Sp. z o.o. będąca wyłącznym dystrybutorem marki Coway w Polsce razem z koreańską firmą Coway zdecydowały się przekazać 50 sztuk urządzeń do oczyszczania powietrza Coway Airmega 300S do szpitali udzielających świadczeń i opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Coway Airmega 300S – urządzenie bardzo kompaktowe i ciche o wysokiej wydajności do 490m3/h w pełnym zakresie pracy trybu AUTO. To ważne bo inne oczyszczacze uzyskują maksymalną wydajność w trybie TURBO a ten jest uruchamiany tylko manualnie na życzenie użytkownika i nie wchodzi w skład trybu AUTO. W przypadku modelu Airmega urządzenie korzysta z pełnej mocy w trybie auto również. Model ten jest wyposażony w dwa zestawy filtrów HEPA H13+węgiel aktywny. Dwa filtry to też unikatowa cecha tego oczyszczacza. Dzięki temu powierzchnia aktywna filtracji jest bardzo duża a na jeden cm2 filtra przypada mniejsze ciśnienie powietrza co pozwala na bardzo dokładną filtrację. Dzięki symetrycznemu rozłożeniu filtrów (po bokach) urządzenie czepie brudne powietrze z dwóch stron tworząc bardzo wydajną i skuteczną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Urządzenia Coway były badane przez Uniwersytecie w Seulu pod kątek skuteczności filtracji wirusów. Badania pokazują, że powietrze które opuszcza oczyszczacz stwierdzono skuteczność usuwania wirusów na poziomie 99,9%.

Urządzenia te będą pracowały w pomieszczeniach szpitalnych, w których diagnozowani i leczeni są pacjenci zarażeni wirusem COVID-19 i Ci którzy przechodzą testy potwierdzające zarażenie.

Wierzymy, że dzięki oczyszczacze powietrza Coway będziemy mogli wpłynąć na poprawienie komfortu pracy personelu medycznego, a skuteczność w eliminowaniu wirusów z powietrza w pomieszczeniach wpłynie na ograniczenie zakażeń w przestrzeniach w których pracować będą te urządzenia.

Marka Coway to jeden z globalnych liderów produkujących najwyższej jakości oczyszczacze powietrza. Urządzenia posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty, w tym certyfikat PZH, by zapewnić optymalne i bezpieczne funkcjonowanie w pomieszczeniach szpitalnych.

“Do współpracy zaprosiliśmy Polską Federację Szpitali która jest ogromnym wsparciem merytorycznym i organizacyjny. Wspólnie z federacją wybraliście placówki którym zaproponowaliśmy darowiznę. PFSz wytypowała te szpitale które najbardziej potrzebują tego typu wsparcia ale również te których zarząd pozytywnie ocenił potencjalną skuteczność oczyszczaczy powietrza w poprawie bezpieczeństwa i komfortu dla personelu u pacjentów.” mówi Łukasz Macha, Project Manager firmy OPUS.

“Dziękuję firmie OPUS Sp. z o.o. siedzibą w Gliwicach oraz firmie Comway Inc. z siedzibą w Korei Południowej za zwrócenie się do Polskiej Federacji Szpitali z propozycją o pomoc w przekazaniu darowizny w postaci nowoczesnych urządzeń do oczyszczania powietrza do polskich szpitali.  Jestem bardzo zadowolony, że wspólnym wysiłkiem udało się nam ten projekt sprawnie zrealizować. Szpitale, które otrzymały urządzenia wykorzystają je jako narzędzie do walki z wirusem SARS-CoV-2.  Słowa uznania dla Pana Łukasza Machy, z OPUS Sp. z o.o. menedżera wiodącego ze strony darczyńcy. Dziekuję bardzo Urszuli Szybowicz, menedżerowi projektów PFSz za bardzo skuteczną koordynację organizacyjną” Jarosław J. Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali PFSz 

Projekt ze strony PFSz prowadził Jarosław J. Fedorowski, Prezes PFSz, a koordynatorem operacyjnym była Urszula Szybowicz, menedżer projektów PFSz.

Pierwsze oczyszczacze już dotarły do szpitali !

Warszawa, 10.04.2020