Szanowni Prezesi oraz Dyrektorzy Szpitali zrzeszonych w PFSz,

 

Prezentujemy nowego członka PFSz- firmę EBSCO, poniżej kilka informacji od przedstawicieli:

“Jako instytucja wspierająca działalność i cele statutowe Polskiej Federacji Szpitali, chcielibyśmy umożliwić Państwu darmowy dostęp testowy do narzędzia typu point-of-care do końca czerwca br.

Mamy nadzieję, iż możliwość lokalnego, jak również zdalnego dostępu do najnowszych informacji medycznych wspomoże lekarzy i personel medyczny w ich pracy w trudnym okresie pandemii.

 

 

Prosimy o zgłaszanie chęci uzyskania dostępu bezpośrednio na adres mtomczyk@ebsco.com

Dostęp lokalny odbywa się z wykorzystaniem adresów IP instytucji (prosimy o ich przesłanie)

Dostęp zdalny jest możliwy za pomocą loginu i hasła, które prześlemyinstytucjom zainteresowanym dostępem.

 

Dynamed

DynaMed to narządzie z zakresu medycyny opartej na dowodach, wspomagające podejmowanie decyzji klinicznych. Baza zawiera obiektywne analizy sporządzane przez światowej klasy specjalistów i ekspertów, którzy dokonują systematycznych przeglądów nowo opublikowanych artykułów i badań naukowych, w celu zweryfikowania ich jakości i zapewnienia dostępu do najbardziej aktualnych i wiarygodnych dowodów klinicznych. Zawartość bazy jest uaktualniana kilka razy dziennie.

 

DynaMed zapewnia szybki dostęp do przeglądów i rekomendacji, epidemiologii, diagnostyki, prognoz, kierunków leczenia dotyczących licznych schorzeń i chorób, symptomów, informacji o lekach, ich dawkowania, interakcji z innymi lekami. Baza zawiera m.in. opisy przypadków i rekomendacje, ilustracje i zdjęcia, wyselekcjonowaną zawartość Micromedex® Clinical Knowledge Suite, przeglądy ekspertów oraz specjalistyczną tematykę. DynaMed umożliwia również dostęp do tysięcy ilustracji i zdjęć dołączonych do opisów medycznych z możliwością ich przeszukiwania.

 

Narzędzie oferuje również Drug Interaction Checker, który pozwala na porównania wzajemnego oddziaływania na siebie leków.

 

Przesyłam odnośnik do krótkiego filmu prezentującego Dynamed:Dynamed