Konkurs “Hospital AI Challenge” jest inicjatywą kierowaną do placówek ochrony zdrowia, w tym szpitali i sieci szpitali zarówno państwowych, jak i prywatnych.
Przypominamy, że tylko do 3 listopada br. trwa konkurs dla podmiotów ochrony zdrowia na najlepsze projekty z wykorzystujące sztuczną inteligencję!
Podmioty, które zgłoszą pomysły na rozwiązania wspomagające pracę personelu medycznego lub administracyjnego, spełniające warunki konkursu, będą miały szansę otrzymać wsparcie doradcze lub technologiczne oraz wdrożenie.
Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych projektów stawiających na innowacje i poprawę funkcjonowania placówek medycznych oraz jakości opieki nad pacjentami z wykorzystaniem AI.
Szczegóły konkursu oraz kryteria oceny znajdują się na stronie:https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/webcasty/articles/Hospital-AI-Challenge-konkurs-dla-szpitali.html
Formularz rejestracyjny: https://survey.euro.confirmit.com/wix/6/p794910484636.aspx
Poniżej zamieszczamy inspiracyjne przykłady wykorzystania AI w Ochronie Zdrowia:
- Zastosowanie sztucznej inteligencji do analizy dokumentacji archiwalnej, celem podsumowań historii choroby, zapytań o szczegóły terapii.
- Zastosowanie sztucznej inteligencji do analizy plików xls /pdf / tekstowych celem generowania podsumowań/ streszczeń /wyciągania wniosków ze źródeł danych.
- Zastosowanie sztucznej inteligencji w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych poprzez redukcję niepotrzebnych dni spędzanych przez pacjentów w szpitalu z powodu powikłań.
- Efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji do oszczędzania czasu zespołów medycznych na przygotowywaniu raportów, wykorzystywanych w badaniach klinicznych, badaniach i rozwoju oraz edukacji pacjentów. Z wykorzystaniem modeli o dokładności przekraczającej 95%, narzędzia te są zdolne do przetwarzania i generowania nieustrukturyzowanej treści, co pozwala oszczędzić od 50 do 90% czasu przeznaczonego na redagowanie dokumentacji medycznej.
- Wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji w analizie obrazów medycznych, w tym zdjęć rentgenowskich, obrazów z rezonansu magnetycznego i ultradźwięków, celem usprawnienia procesów diagnostycznych.
- Zastosowanie sztucznej inteligencji do usprawnienia procesu rejestracji pacjentów, zarówno telefonicznie, jak i w placówkach medycznych. Inteligentne systemy są w stanie znacząco zredukować czas oczekiwania oraz upraszczać procedury przyjęcia, oferując między innymi samoobsługowe procesy przy użyciu kodów QR i inteligentnych chatbotów prowadzących przez cały proces rejestracji.
Partnerzy konkursu:
- Amazon Web Services (AWS)
- Polska Federacja Szpitali
- Naczelna Izba Lekarska
- Rynek Zdrowia
Zachęcamy do udziału!
Facebook PFSz
Inne artykuły
Tagi