I SPOTKANIE RADY PROGRAMOWEJ RANKINGU „LIDERZY ZARZĄDZANIA – NAJLEPIEJ ZARZĄDZANE SZPITALE PUBLICZNE WEDŁUG BFF BANKING GROUP”

BFF Banking Group – wiodący podmiot finansowy na rynku systemów opieki zdrowotnej w Europie – organizuje 7. już edycję zestawienia Liderzy Zarządzania – Najlepiej Zarządzane Szpitale według BFF Banking Group, jedynego w Polsce rankingu, który koncentruje się na finansach szpitali.

W ubiegłorocznej edycji projektu udział wzięło 296 szpitali. W związku z tym, że projekt z roku na rok, dynamicznie się rozwija, w tym roku BFF zdecydował o zwołaniu specjalnej Rady Programowej, której zadaniem było omówienie metodologii stosowanej do oceny sytuacji finansowej szpitali.

I spotkanie Rady odbyło się 31 maja 2022 r. Udział w nim wzięli:

  • Radosław Moks, Przewodniczący Rady Programowej, Członek Zarządu BFF Banking Group w Polsce
  • Dorota Gołąb- Bełtowicz, Zastępca Dyrektora ds. Finansowych, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie
  • Renata Ostrowska, Manager, Credit Risk Evaluation w BFF Banking Group w Polsce
  • Jarosława Fedorowskiego, Prezesa Polskiej Federacji Szpitali
  • Dr Jerzy Gryglewicz, Ekspert rynku medycznego IZWOZ

II podsumowujące posiedzenie Rady Programowej planowane jest w październiku br. Ceremonia wręczenia nagród Liderom Zarządzania odbędzie się w listopadzie br. Gala połączona będzie z debatą na temat kondycji polskiej służby zdrowia.

Współorganizatorem inicjatywy oraz jej partnerem medialnym jest dziennik Rzeczpospolita. Polska Federacja Szpitali jest partnerem instytucjonalnym Rankingu.