Program Wymiany Menedżerów HOPE rozpoczęty !

Polscy menedżerowie oraz polskie szpitale dzięki działalności Polskiej Federacji Szpitali jako pełnoprawnego członka Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, już po raz siódmy uczestniczą w najbardziej prestiżowym w Europie, a także unikalnym na skalę światową programie wymiany szkoleniowej menedżerów ochrony zdrowia znanego jako HOPE Exchange Program.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji Programu jest:

„Poprawa jakości lecznictwa z wykorzystaniem doświadczeń i kompetencji pacjentów. Czy jesteśmy na to gotowi?”.

W bieżącej edycji, podobnie, jak i w poprzednich, nie wszyscy kandydaci zaproponowani przez koordynatorów krajowych zostali zakwalifikowani do Programu. Wynikało to przede wszystkim z bardzo z dużej liczby chętnych, a także z ograniczeń językowych.    Wniosek jest więc jednoznaczny – tylko najlepsi mogą wziąć udział w tym unikalnym na skalę międzynarodową przedsięwzięciu.

W tej chwili znajdujemy się w momencie rozpoczęcia programów indywidualnych dla kandydatów (Partycypantów), którzy zostali zgłoszeni przez koordynatorów krajowych HOPE. Jest ich ponad 170 i najlepsi mają okazję odbywać powyższy staż w ponad 80 szpitalach europejskich. Weryfikacja poziomu tak zawodowego, jak językowego była kilkustopniowa i bardzo wnikliwa.

Uwieńczeniem tegorocznej edycji będzie Kongres HOPE Agora w Sztokholmie, 4-5.06.2018 z udziałem delegacji PFSz.  Przypominamy, że PFSz z dużym powodzeniem zorganizowała Kongres HOPE Agora w Warszawie w roku 2015.

W następnych postach opublikujemy listę uczestników z Polski oraz z zagranicy wraz ze szpitalami biorącymi udział w wymianie.

Szczególne podziękowania dla Bogusława Budzińskiego, Krajowego Koordynatora (PL), Wiceprzewodniczącego Rady Naczelnej PGFSz, który jest pierwszym absolwentem Programu zgłoszonym przez PFSz.

W razie pytań odnośnie tegorocznej edycji Programu Wymiany Menedżerów prosimy o kontakt z Krajowym Koordynatorem: <boguslaw.budzinski@b-b.net.pl> albo z Dyrektorem Zarządzającym PFSz: <ligia.kornowska@pfsz.org>

na zdjęciu: uczestnicy Programu z Polski (2017)

[one_half last=”yes” spacing=”yes” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” class=”” id=””]

[/one_half]