Przekazujemy comiesięczne zestawienia przygotowane przez ekspertów IQVIA dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.

Przekazujemy comiesięczne zestawienia przygotowane przez ekspertów IQVIA dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.

  • Polska – nowości na rynku

W kwietniu 2022 r. na rynek farmaceutyczny w Polsce zostało wprowadzonych 17 nowych marek produktów leczniczych, z poniższych grup anatomicznych:
A – Przewód pokarmowy i metabolizm
C – Układ sercowo-naczyniowy
G – UKŁAD MOCZOWO-PŁCIOWY I HORMONY PŁCIOWE
J – LEKI PRZECIWZAKAŹNE DZIAŁAJĄCE OGÓLNIE
L – LEKI PRZECIWNOWOTWOROWE I WPŁYWAJĄCE NA UKŁAD ODPORNOŚCIOWY
N – UKŁAD NERWOWY
R – UKŁAD ODDECHOWY
Dowiedz się więcej…

  • Polska – nowe rejestracje 

W kwietniu 2022 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 57 pozwoleń na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu w Polsce. Pozwolenia dla nowych produktów leczniczych obejmują 29 jednostek klasyfikacyjne na 5. poziomie klasyfikacji ATC (substancja czynna/skład). Dowiedz się więcej…

  • Unia Europejska – nowe rejestracje

W kwietniu 2022 r. Komisja Europejska w ramach procedury centralnej wydała 12 decyzji o dopuszczeniu do obrotu nowych produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania u ludzi. Dotyczą one 7 nowych substancji czynnych (daridoreksant, difelikefalina, enfortumab wedotyny, inebilizumab, maraleucel lizokaptagenu, rimegepant, tebentafusp – oznaczony jako lek sierocy) i 5 substancji czynnych już stosowanych w medycynie. Dowiedz się więcej…

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanego komunikatu oraz innymi interesującymi raportami i wiadomościami na Esculap.com oraz FB, a także na stronach IQVIA LI i FB.