Przekazujemy comiesięczne zestawienia przygotowane przez ekspertów IQVIA dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.

Treść:

Przekazujemy comiesięczne zestawienia przygotowane przez ekspertów IQVIA dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.

  • Polska – nowości na rynku

W maju 2022 r. na rynek farmaceutyczny w Polsce zostało wprowadzonych 13 nowych marek produktów leczniczych, z poniższych grup anatomicznych:
A – Przewód pokarmowy i metabolizm
C – Układ sercowo-naczyniowy
G – Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
L – Leki przeciwnowotworowe i wpływające na układ odpornościowy
N – Układ nerwowy
R – Układ oddechowy

Ponadto w maju 2022 wprowadzono do sprzedaży 5 nowych wersji marek już obecnych na rynku.
Dowiedz się więcej…

  • Polska – nowe rejestracje 

W maju 2022 r. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał 48 pozwoleń na dopuszczenie produktów leczniczych do obrotu w Polsce. Pozwolenia dla nowych produktów leczniczych obejmują 28 jednostek klasyfikacyjne na 5. poziomie klasyfikacji ATC (substancja czynna/skład). Dowiedz się więcej…

  • Unia Europejska – nowe rejestracje

W maju 2022 r. Komisja Europejska w ramach procedury centralnej wydała 8 decyzji o dopuszczeniu do obrotu nowych produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania u ludzi. Dotyczą one 1 nowej substancji czynnej (autoleucel cyltakabtagenu – oznaczony jako lek sierocy) i 5 substancji czynnych już stosowanych w medycynie. Dowiedz się więcej…

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanych raportów oraz innymi interesującymi raportami i wiadomościami na Esculap.com oraz FB, a także na stronach IQVIA LI i FB.