Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że IQVIA dołączyła do Naszego grona, jako członek wspierający. IQVIA jest światowym liderem w zakresie zastosowania danych, technologii, zaawansowanej analityki i wiedzy ekspertów dla poprawy obszaru zdrowia i metod leczenia pacjentów.

Prof. dr Jarosław J. Fedorowski – Prezes PFSz: „Jest mi niezmiernie miło, że tak kompleksowa organizacja jak IQVIA została członkiem wspierającym PFSz. Jestem pewien, że nasza kooperacja szybko przyniesie wymierne efekty”.

Wygląda na to, że tak właśnie będzie. IQVIA wraz z systemem kalkulacji kosztów, pomoże przygotować szpitale na nową reformę, przygotowywaną przez Ministerstwo Zdrowia

IQVIA zaangażowana jest również w międzynarodowe projekty naukowe takie jak DIGICORE (Digital Institute for Cancer Outcomes Research), skupiające ośrodki onkologiczne z całej Europy. Korzyści z dołączenia dla polskich ośrodków – to m.in. : gromadzenie danych o nowotworach we wszystkich ośrodkach w celu poprawy badań translacyjnych, wymiana wiedzy i danych pomiędzy ośrodkami w ramach sieci DIGICORE, poprawa wyników leczenia pacjentów, badania akademickie i publikacje naukowe, bardziej efektywne badania, dochód z badań dla szpitala i RWE.

Urszula Szybowicz – COO PFSz: „Cieszę się na świeżo nawiązaną współpracę i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wypracować rozwiązania AI i zaawansowanej analityki danych wśród interesariuszy polskiego systemu ochrony zdrowia dla poprawy jego funkcjonowania”.

IQVIA wspiera klientów w rozwoju opieki zdrowotnej w pełnym wyzwań, szybko zmieniającym się świecie. Pomaga szybciej zrozumieć dzięki badaniom i analizom, jak funkcjonują systemy opieki zdrowotnej, jak rozwija się leczenie i jak świadczona jest opieka na całym świecie. Aby rozwiązać największe wyzwania w dziedzinie ludzkiego zdrowia i wykorzystać potencjał big data w opiece zdrowotnej, potrzebujemy czegoś więcej niż tylko danych. Wykorzystanie szerokiego wachlarza najnowszych technologii, dużych zbiorów danych i globalnej wiedzy pozwala partnerom IQVIA tworzyć zdrowszy świat.

Zapraszamy do kontaktu z IQVIA.

Osoba kontaktowa.

Katarzyna Starosławska

Innovation Manager, IQVIA Commercial Poland 

M: +48 501 444 910  | E: katarzyna.staroslawska@iqvia.com