Przedstawiamy podsumowanie zmian na liście refundacyjnej i w programach lekowych dla obwieszczenia obowiązującego od 1 marca 2023 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem przygotowanym przez specjalistów z firmy IQVIA dotyczącym podsumowania zmian na liście refundacyjnej dla obwieszczenia obowiązującego od 1 marca 2023 roku.

  • Lista leków refundowanych – komunikat obejmuje najważniejsze zmiany na rynku aptecznym i szpitalnym, w zakresie listy refundacyjnej, tj. nowości, usunięcia, zmiany cen urzędowych i wysokości dopłaty świadczeniobiorcy. Szczegóły raportu znajdują się w tym materiale.
  • Rynek apteczny – z refundacji aptecznej wycofano 29 opakowań leków, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, a włączono do niej 58 innych. Finansowanie uzyskały 2 nowe substancje czynne lub ich kombinacje. Szczegóły raportu znajdują się w tym materiale.
  • Programy lekowe – w obwieszczeniu obowiązującym od dnia 1 marca 2023 r. wprowadzono zmiany dotyczące 9 programów lekowych, Minister Zdrowia uruchomił 2 nowe programy lekowe, nie usunął żadnego z programów lekowych obowiązujących do 28 lutego 2023 roku. Szczegóły raportu znajdują się w tym materiale.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanego komunikatu oraz innymi interesującymi raportami, wiadomościami i wydarzeniami on-line na Esculap.com oraz FB, a także na stronach IQVIA LI i FB.

_Podsumowanie_zmian_na_licie_refundacyjnej_i_w_programach_lekowych_-_od_01.03.2023