Przedstawiamy podsumowanie zmian na liście refundacyjnej oraz w programach lekowych dla obwieszczenia obowiązującego od 1 września 2022 roku.

zdrowie, leki, lista refundacyjna, program lekowy, obwieszczenie, komunikat

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem przygotowanym przez specjalistów z firmy IQVIA dotyczącym listy leków refundowanych oraz programów lekowych dla obwieszczenia obowiązującego od 1 września 2022 roku.

  • Lista leków refundowanych – komunikat obejmuje najważniejsze zmiany w zakresie listy refundacyjnej, tj. nowości, usunięcia, zmiany cen urzędowych i wysokości dopłaty świadczeniobiorcy. W ramach programów lekowych, na liście B pojawiło się 7 nowych molekuł. Według obwieszczenia z refundacji aptecznej wycofano 66 opakowań leków, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, a włączono do niej 74 inne.
    Szczegóły raportu znajdują się w tym materiale
  • Programy lekowe – w obwieszczeniu obowiązującym od dnia 1 września 2022 r. wprowadzono zmiany dotyczące 8 programów lekowych, Minister Zdrowia uruchomił 2 nowe programy lekowe. Szczegółowe informacje znajdziesz w tym materiale

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanego komunikatu oraz innymi interesującymi raportami i wiadomościami na Esculap.com oraz FB, a także na stronach IQVIA LI i FB.