Polska Federacja Szpitali partnerem IV Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej

Zapraszamy do udziału w IV edycji Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej, które  odbędzie się 5 marca 2019 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej to odbywające się corocznie spotkanie z udziałem ekspertów w dziedzinie ochrony zdrowia. Stanowi przestrzeń wymiany myśli i doświadczenia oraz inspiruje do zmian w podejściu do zindywidualizowanego leczenia pacjenta.Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem: „WARTOŚĆ ZDROWIA.Value Based Healthcare i Value Based Pricing– kluczowe aspekty Medycyny Personalizowanej”.

Podczas Wydarzenia poruszane będą ważne kwestie m.in. znaczenie mierników w nowoczesnym podejściu do medycyny opartej na wartości oraz osiągnięcia i wyzwania innowacyjnej medycyny. Sesja „MEDYCYNA PERSONALIZOWANA A WZROST NAKŁADÓW NA ZDROWIE” odbywać się będzie w tym roku pod patronatem „Wspólnie dla Zdrowia”– cyklu narodowych debat o zdrowiu.

Celem medycyny personalizowanej jest ukierunkowanie nowoczesnej opieki medycznej w stronę wypracowania najlepszych metod diagnostyki oraz podnoszenia skuteczności leczenia. Medycyna personalizowana to odpowiednie leczenie dla odpowiedniego pacjenta, w odpowiednim czasie. Uwzględniając najbardziej aktualną wiedzę z zakresu molekularnych mechanizmów, będących przyczyną chorób oraz indywidualną charakterystykę pacjentów, medycyna personalizowana umożliwia identyfikację różnic pomiędzy podgrupami pacjentów i pozwala na lepsze rozumienie złożoności chorób. Zdaniem ekspertów przyszłość medycyny tkwi w tego rodzaju indywidualnym podejściu do diagnostyki i terapii.

Organizatorem IV Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej jest Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej – Stowarzyszenie.

Więcej informacji dotyczących IV Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej, w tym ramowy program wydarzenia oraz odnośnik do bezpłatnej rejestracji Uczestników, znajduje się na stronie internetowej www.mfmp.pl.