Fundacja K.I.D.S. wyróżni „Dziecięce Szpitale Przyszłości”!

Celem konkursu jest poznanie oraz zaprezentowanie pozytywnych zmian i inicjatyw wprowadzonych przez szpitale w całym kraju oraz uhonorowanie ich pomysłodawców, którzy wierzą w lepszą przyszłość dzieci objętych opieką medyczną.

Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali powstał po to, aby zmienić doświadczenia lekarzy, rodziców oraz małych pacjentów związanych z hospitalizacją. Od dwóch lat, dzięki pomocy najnowszych technologii oraz zaangażowanych ekspertów fundacja przeprowadza transformacje tych miejsc w nowoczesne placówki przyszłości. W tym czasie, dzięki zaangażowaniu szpitali z całego kraju, udało się wdrożyć wiele inicjatyw, zmieniających obecne doświadczenia pacjentów. Z tej okazji fundacja chce wyróżnić szpitale oraz innowatorów włączonych w ten proces i zorganizowała konkurs dla placówek i osób, które w ciągu ostatnich trzech lat wdrożyły nowoczesne i kreatywne rozwiązania służące dobru najmłodszych pacjentów.

–  Fundacja, która powstała po to by zmieniać dziecięce szpitale na dobre, rozpoczęła swoją przygodę od dobrych praktyk i inspiracji ze świata. Opisaliśmy je wówczas w raporcie “Dziecięcy Szpital Przyszłości”. Po dwóch latach pracy i wielu projektach, w które zaangażowało się ponad 200 ekspertów-wolontariuszy widzimy, jak wiele projektów w Polsce jest wartych docenienia oraz nagłośnienia. Współpracując na co dzień ze szpitalami z całego kraju, zauważamy ogromny rozwój tych placówek oraz wielką chęć zmian  i zaangażowanie ze strony personelu medycznego oraz ich pracowników. Dlatego właśnie  powstał pomysł, aby podziękować tym osobom, dzięki którym hospitalizacja małych pacjentów staje się coraz lepsza oraz bezpieczna. Zachęcamy do nominowania najciekawszych projektów i ich liderów do konkursu – mówi Tomasz Rudolf, Wiceprezes ds. Innowacji w Fundacji K.I.D.S., Klubie Innowatorów Dziecięcych Szpitali

Konkurs składa się z 11 kategorii. Siedem z nich zostało zdefiniowanych w opublikowanym przez Fundację K.I.D.S. raporcie „Dziecięcy Szpital Przyszłości” i skierowane są do szpitali. Są to:

 • Pacjent w centrum
 • Digitalizacja
 • Zintegrowana opieka
 • Bliżej domu
 • Ceniony pracodawca
 • Centrum Innowacji
 • Nowoczesna organizacja

Pozostałe cztery kategorie specjalne zostały stworzone z myślą o ludziach, zaangażowanych w procesie tworzenia nowoczesnych szpitali dziecięcych. Wśród tych kategorii pojawiły się:

 • Innowator roku/Lider projektu
 • Przyjaciel szpitala/Wolontariusz/Darczyńca roku
 • Partnerzy transformacji/Dostawca rozwiązań
 • Promotor innowacji/Media i dziennikarze

Aby zgłosić szpital do konkursu, należy wypełnić formularz online dostępny na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc21JJCUdJEw9_vOWQAZvgdXQkw1NehRQmNibsFnizc1PoLpA/viewform

Może to zrobić każdy, kto odczuł lub dostrzegł pozytywne zmiany – zarówno personel szpitala, pacjenci i ich opiekunowie, a także postronni obserwatorzy. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30.07.2021 roku. W ramach każdej z kategorii można zgłosić dowolną liczbę projektów.

Finalistów wyłoni Jury składające się z ekspertów z dziedziny medycyny oraz partnerów Fundacji K.I.D.S.Ostatecznych zwycięzców wybierze Kapituła, w skład której wejdą dyrektorzy dziecięcych szpitali w Polsce oraz przedstawiciele fundacji, organizacji i stowarzyszeń zrzeszających pacjentów.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 października 2021 roku.