Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych, należąca do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, została wyróżniona w podkarpackim konkursie „Nasze Dobre Podkarpackie 2023”.

Organizatorem wydarzenia jest Gazeta Nowiny, a jego celem jest wyróżnienie i promocja produktów oraz usług oferowanych przez podmioty z siedzibą w województwie podkarpackim. Konkurs skupia się także na docenianiu inicjatyw i inwestycji podkarpackich samorządów oraz stowarzyszeń. Jego istotną misją jest promowanie produktów i usług, które ze względu na doskonałą jakość i popularność stanowią wzór godny naśladowania.

– To nasza trzecia nagroda i każdą z nich bardzo cenimy. Pierwsza w 2021 r. – „Leczenie udaru mózgu w KSW Nr 2 w Rzeszowie. Szansa na powrót do sprawności”, Druga w ubiegłym roku „Pododdział Kardiologii Dziecięcej” i trzecia, obecna – „Nowoczesne technologie w ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie” Choć Klinika, która jest największa w regionie, utrzymuje tryb ostrego dyżuru, to personel, składający się z wybitnych fachowców, znajduje czas na szkolenia. Są one niezwykle istotne dla rozwoju oraz stosowania nowoczesnych metod pomocy pacjentom. – mówiła podczas gali Dyrektor Szpitala, Barbara Rogowska

– Innowacyjne zabiegi z zakresu Ortopedii i Traumatologii, wykonywane przy użyciu nowoczesnych sprzętów, takich jak np. Robot Excelsius, są małoinwazyjne i precyzyjne. Mogą istotnie podnieść jakość wykonywanych zabiegów, ułatwiając lekarzom dotarcie do najmniejszych struktur oraz charakteryzują się bardzo niskim ryzykiem powikłań okołooperacyjnych. – podkreśla znaczenie świadczeń dr Iwona Rościszewska-Żukowska, zastępca Dyrektora.

 

Więcej informacji na stronie szpitala