W dn. 22 i 23 listopada Radomskie Centrum Onkologii zorganizowało kolejne spotkania dla Lekarzy POZ (22 listopada) oraz Pacjentów i Ich Rodzin (23 listopada) z cyklu Akademia Onkologiczna.

W związku z trwającym listopadem – wąsopadem – miesiącem profilaktyki tzw. męskich nowotworów jednym z podejmowanych tematów była profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów męskiego układu rozrodczego. Drugim tematem, który przybliżali Uczestnikom Specjaliści Radomskiego Centrum Onkologii były nowotwory jelita grubego.

Dla mężczyzn, którzy wzięli udział w Akademii Onkologicznej, Radomskie Centrum Onkologiczne przygotowało możliwość bezpłatnych badań PSA, a wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z możliwości rozmowy ze specjalistami, aktualizacji wiedzy, zadawania pytań oraz skorzystania z materiałów edukacyjno – profilaktycznych związanych z tematyką listopadowej edycji naszej Akademii.

Program spotkań składał się z wystąpień Specjalistów, którzy podjęli następujące zagadnienia:

🔹 dr n. med. Jarosław Łyczek – Specjalista Radioterapii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii.
o Temat wystąpienia: Nowotwory męskiego układu rozrodczego.

🔹 dr Wojciech Majchrzak – Kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii, specjalista Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
o Temat wystąpienia: Rak jelita grubego.

🔹 dr Dariusz Orczykowski – Specjalista Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii.

o Temat wystąpienia: Rak jelita grubego.

🔹 mgr Agata Chruślak – Dyplomowany dietetyk Radomskiego Centrum Onkologii, członek Poradni Kompleksowego Leczenia Otyłości Radomskiego Centrum Rodziny.
o Temat wystąpienia: “Zalecenia żywieniowe w przypadku raka prostaty i raka jelita grubego oraz profilaktyka i zalecenia żywieniowe zapobiegające rozwojowi nowotworów”

Dodatkowo w spotkaniach Uczestniczyli:

🔹 Pani Maria Gawriuczenkow, Dyrektor Operacyjny Radomskiego Centrum Onkologii,

🔹 dr n. med. Maciej Chwaliński – Dyrektor Medyczny Radomskiego Centrum Onkologii, Specjalista Chirurgii Onkologicznej,

🔹 Pani Edyta Kisielińska – Watrak – Dyrektor ds. Rozwoju Radomskiego Centrum Onkologii.

Wszystkich zainteresowanych podejmowaną tematyką zapraszamy do obejrzenia zapisu video z Akademii Onkologicznej dla Pacjentów i Ich Rodzin, które jest dostępne na kanałach Radomskiego Centrum Onkologii:

– Youtube: https://www.youtube.com/live/RnodhMDZdmI?si=a5Js2X30CWkxLCFf

– Facebook: https://www.facebook.com/onkologiaradom/videos/1741872526316614

Dziękujemy wszystkim Specjalistom oraz Uczestnikom, którzy wzięli udział w listopadowych edycjach Akademii Onkologicznej w Radomskim Centrum Onkologii za merytoryczne i wartościowe spotkania, które upłynęły w bardzo przyjaznej, pozytywnej, pełnej otwartości atmosferze.

Cieszymy się, że organizowane przez nas Spotkania cieszą się zainteresowaniem i zapraszamy na kolejne, które odbędą się już w nowym, 2024 roku!

O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej: www.onkologiaradom.pl oraz w mediach społecznościowych Radomskiego Centrum Onkologii.