Innowacje są istotnym katalizatorem rozwoju gospodarczego i rozwoju poszczególnych przedsiębiorstw. Od lat to właśnie branża medyczna jest jedną z najbardziej innowacyjnych dziedzin technologii w naszym kraju. Prym wiodą uczelnie, firmy farmaceutyczne i startupy MedTechowe. W Polsce rozwijane są unikalne technologie w zakresie diagnostyki onkologicznej przy użyciu machine oraz deep learning, powstają aplikacje mobilne dedykowane pacjentom onkologicznym, pacjentom korzystającym ze wsparcia psychoterapeutycznego, czy w końcu pacjentem dotkniętym otyłością. Dodatkowo pandemia COVID-19 i bezprecedensowe wyzwania, które stawia dobitnie pokazuje znaczenie wymiany nowatorskich pomysłów i rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie budowania ekosystemu innowacji w medycynie.
– W procesie tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla medycyny istotne jest, by odwoływać się do realnych okoliczności, realnego środowiska czy kontekstu użycia produktu, czy usługi. Dlatego w NEO Hospital w ramach laboratorium innowacji (Living lab) stworzyliśmy unikalną możliwości, w zakresie testowania innowacyjnych rozwiązań dla medycyny z zaangażowaniem użytkowników rozwiązań, w naturalnym otoczeniu użytkownika. W naszym laboratorium innowacji istnieje możliwość przeprowadzania testów między innymi z obszaru technologii cyfrowych w warunkach bloku operacyjnego w Centrum Chirurgii Robotycznej. – mówi Joanna Szyman Prezes Grupy NEO Hospital
Program dedykowany jest start upom, środowiskom biznesowym, środowiskom akademickim, twórcom innowacyjnych usług i rozwiązań cyfrowych, które mogą mieć zastosowanie w medycynie, czy też rozwiązań poprawiających efektywność i bezpieczeństwo procesów wewnątrzszpitalnych.
– Zaangażowanie interdyscyplinarnych zespołów Living Lab, sprawia, że stworzone produkty czy usługi maksymalizują wartość z uwzględnieniem oczekiwań użytkowników. Testy z użytkownikami: lekarzami różnych specjalizacji, personelem pielęgniarskim, zespołem epidemiologii, czy osobami zarządzającymi odzwierciedlają maksymalnie kontekst użycia w naturalnym otoczeniu użytkownika, czyli w np. w szpitalu, przychodni, na bloku operacyjnym. – mówi Joanna Szyman Prezes Grupy NEO Hospital
Wśród korzyści dla odbiorców living lab są tzw. time to market innowacji oraz innowacje bardziej odpowiadające potrzebom, gdyż zweryfikowane i walidowane z zaangażowaniem użytkowników. Zaangażowanie interdyscyplinarnych zespołów living lab, sprawia, że stworzone produkty/usługi maksymalizują wartość z uwzględnieniem oczekiwań użytkowników i wymagań biznesu.
Z Living lab NEO Hospital skorzystała miedzy innymi firma MedApp S.A., której innowacje rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie. MedApp oferuje unikatowe rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji.
– Jestem dumy, iż rozwiązania MedApp S.A. są częścią tak ważnego dla pacjentów programu rozwojowo-badawczego. Mam przekonanie, że nasze wspólne wysiłki podejmowane w kierunku rozwoju cyfrowych technologii w skutecznym leczeniu zwłaszcza przewlekłych chorób cywilizacyjnych, jak np. otyłość czy choroby nowotworowe przyniosą ulgę pacjentom i realną pomoc lekarzom – mówi Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp. – dla zespołu MedApp współpraca z NeoHospital to także najlepsza okazja do rozwijania funkcjonalności naszych systemów i doskonalenia rozwiązań – dodaje.
Neo Hospital korzysta z dwóch rozwiązań MedApp S.A: CarnaLife System, platformy medycyny cyfrowej wspieranej przez urządzenia do zdalnej diagnozy i monioringu wyników Pacjenta oraz z technologii CarnaLife Holo, innowacyjnego systemu do modelowania i przetwarzania danych medycznych i ich wizualizacji 3D.
***
O NEO Hospital:
Nowoczesny szpital XXI w. to sprawne i twórcze połączenie dwóch podstaw: ludzi i technologii. Należący do Grupy NEO HOSPITAL Szpital na Klinach łączy najwybitniejszych w swoich specjalizacjach lekarzy z ultranowoczesnym sprzętem, budując jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Szpital na Klinach powstał z przekonania, że troska o zdrowie, godność, poczucie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta to najważniejsze wartości. Szpital na Klinach wyznacza dziś standardy prywatnej opieki szpitalnej, spełniając oczekiwania swoich Pacjentów na każdym etapie kontaktu z placówką i jej całym zespołem. Szpital tworzy blisko 200-osobowy zespół specjalistów i lekarzy, którzy stosują najlepsze kliniczne praktyki na bazie bogatych doświadczeń zdobytych w polskich i zagranicznych ośrodkach. Oferuje kompleksową opiekę medyczną na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym, m.in. w zakresie ginekologii, urologii, ortopedii i chirurgii: ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz chirurgii plastycznej.
Więcej informacji: www.szpitalnaklinach.pl
Facebook PFSz
Inne artykuły
14 października, 2024
Tagi