Polska Federacja Szpitali jest członkiem ECHAlliance (European Connected Health Alliance). W dniu dzisiejszym odbyła się telekonferencja, podczas której poruszane były tematy sztucznej inteligencji i udostępniania danych medycznych.

– Absolutnie kluczową rzeczą w tworzeniu jakiejkolwiek strategii IT dla służby zdrowia jest współpraca międzynarodowa. Wspaniale mieć możliwość porozmawiania z ekspertami służby zdrowia z innych krajów. Jesteśmy jedną globalną wioską – wskazuje Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali.

ECHAlliance jest globalną społecznością, która łączy 78 krajów i 4,4 miliarda ludzi (Afryka, Ameryka, Azja, Kanada, Karaiby, Chiny, Europa, Indie, Pacyfik i USA). Składa się z ponad 16 500 ekspertów — w tym rząd, dostawcy usług opieki zdrowotnej i społecznej, wiodące firmy i start-upy badacze, firmy ubezpieczeniowe, grupy pacjentów i obywatele, a także społeczność inwestycyjna, którzy łączą się poprzez spotkania ekosystemowe (120 rocznie) oraz wydarzenia międzynarodowe.