Od czwartku 1 kwietnia do końca maja w Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. można oglądać nową wystawę. To prace powstałe podczas Międzynarodowych Plenerów Artystycznych „Art – Plener Słońsk”. To pierwsza wystawa o charakterze międzynarodowym w szpitalnej galerii. Swoje prace prezentują tu malarze amatorzy i profesjonaliści m.in. z Polski, Niemiec i Francji.

– Prezentowane tu prace to pokłosie plenerów malarskich z niemal 30 ostatnich lat – mówi Błażej Kaczmarek – organizator plenerów w Słońsku i okolicach. – To co można oglądać na ścianach Galerii Sztuki R to prace, które artyści zgodnie z utartym przed laty zwyczajem zostawiają na pamiątkę uczestnictwa w plenerze. Każdy z nich zostawił tu swoją cząstkę. Mam nadzieję, że pacjenci patrząc na te obrazy, grafiki i ryciny będą czuli tę pozytywną energię, a ona doda im sił do walki z chorobą.

Galeria Sztuki R w Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.