Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie otrzymał od Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce (WHO) nowoczesny sprzęt medyczny o wysokiej wydajności i wartości 1 000 000 zł. Aparatura ultrasonograficzna, laser CO2 i diatermia wysokoczęstotliwościowa umożliwią personelowi medycznemu lepszą diagnostykę i leczenie patologii piersi i szyjki macicy.
Dzięki trzem sztukom tego zaawansowanego urządzenia, każdy z ginekologów pracujących w trzech gabinetów kolposkopowych będzie mógł precyzyjnie wykonywać procedury chirurgiczne na szyjce macicy w warunkach ambulatoryjnych. To urządzenie pozwala na dokładne cięcie i koagulację tkanek, co jest niezwykle ważne w procedurach chirurgicznych, zmniejszając ryzyko powikłań i umożliwiając uzyskanie nieskoagulowanych preparatów tkankowych szyjki macicy, które są istotne dla diagnostyki patomorfologicznej.
Centrum Profilaktyki Nowotworów to nowoczesny, doskonale wyposażony ośrodek, w którym rocznie przyjmowanych jest ponad 50 000 pacjentek i pacjentów na badania profilaktyczne i pogłębioną diagnostykę. Dar Światowej Organizacji Zdrowia to nieocenione wsparcie. Wszystkie pacjentki korzystające z badań w Centrum Profilaktyki Nowotworów naszego Instytutu, dzięki nowym urządzeniom do pogłębionej diagnostyki w kierunku raka piersi i raka szyjki macicy będą miały dostęp do najnowocześniejszej technologii diagnostycznej i leczniczej. To jeszcze bardziej podniesie, standard opieki — mówi Dyrektor NIO-PIB dr.hab. n. med. Beata Jagielska.
Każdego roku w Centrum Profilaktyki Nowotworów wykonuje się 12 000 badań profilaktycznych. Eksperci NIO ściśle współpracują zarówno z Ministerstwem Zdrowia, jak i organizacjami międzynarodowymi, w tym WHO nad wypracowaniem i wdrożeniem najnowszych międzynarodowych standardów i narzędzi do realizacji programów profilaktycznych.
Więcej informacji na stronie szpitala:
https://nio.gov.pl/milion-zlotych-od-who-dla-narodowego-instytutu-onkologii-w-warszawie/
Facebook PFSz
Inne artykuły
Tagi