Movember – Miesiąc świadomości na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Z tej okazji przygotowaliśmy kolejną odsłonę akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI podczas, której chcemy przypomnieć jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego i raka jąder.


Aktualnie rak prostaty jest pierwszą co do częstości przyczyną choroby nowotworowej u mężczyzn w Polsce, odpowiadając rocznie za 6 tys. zgonów, natomiast rak jądra jest jednym z najczęstszych rodzajów raka diagnozowanych u młodych mężczyzn w wieku 15-40 lat.

 

W ramach listopadowej odsłony akcji ONKOODPOWIEDZIALNI przewidzieliśmy m.in.:

  1. Spotkanie live, które odbędzie się już 23 listopada o godz. 19.30. W spotkaniu na żywo udział wezmą dr Paweł Wisz – urolog specjalizujący się w operacyjnym leczeniu raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci, dr Jakub Kłącz – urolog i seksuolog, specjalizujący się w pełnym panelu leczenia urologicznego oraz mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej
  2. Bezpłatne konsultacje dla mężczyzn z diagnozą rak prostaty
  3. Praktyczny ebook na temat raka prostaty (do pobrania pod poniższym linkiem https://zabiegidavinci.pl/pobierz-bezplatny-ebook-co-warto-wiedziec-o-raku-prostaty/ )
  4. Szereg ciekawych artykułów i informacji na temat męskich nowotworów

 

Zachęcamy do odwiedzenia nowej odsłony strony https://onkoodpowiedzialni.pl/, jak również do aktywności na naszym profilu FB https://www.facebook.com/onkoodpowiedzialni.