Pacjenci i lekarze NEO Hospital zyskują nowe narzędzie do przesyłania, wyświetlania i przechowywania badań obrazowych typu MRI, TK czy RTG. Rozwiązanie Medtransfer wspiera placówki medyczne, lekarzy oraz zapewnia dużą wygodę i użyteczność po stronie pacjenta. Pacjent ma możliwość prostego, bezkontaktowego przesyłania badań obrazowych w dowolne miejsce na świecie w bezpiecznym linku.
NEO Hospital to jeden z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. Działa w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta. Wiele procesów w szpitalu jest prowadzonych zdalnie ze wsparciem rozwiązań telemedycznych i nowych technologii.
– Oferta szpitala cieszy się zaufaniem pacjentów z całej Polski, a także z zagranicy. Kontakt z naszą placówką na wielu etapach odbywa się na odległość. Dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w zakresie przekazywania danych medycznych, w tym badań obrazowych podjęliśmy decyzję o wdrożeniu systemu Medtransfer, który zapewnia intuicyjny oraz bezpieczny kanał przekazywania badań obrazowych. – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.
Bardzo ważną kwestią jest sprawa bezpieczeństwa danych. Na platformie Medtransfer wyniki badań obrazowych są szyfrowane i przechowywane na dedykowanym chmurowym serwerze. – Jesteśmy zgodni z normami bezpieczeństwa HIPPA, PIPEDA oraz RODO. Dostęp danych pacjenta odbywa się za pomocą dwupoziomowego uwierzytelniania. Regularnie wykonujemy audyty bezpieczeństwa. Ogromnie cieszymy się na współpracę z Neo Hospital wierząc, że rozwiązanie Medtransfer ułatwi komunikację pomiędzy pacjentami i lekarzami szpitala – mówi Innocenta Dźwierzyńska – prezes Medtransfer.
W Medtransfer wbudowana jest przeglądarka obrazów, która oprócz podstawowych funkcjonalności jest rozwijana w kierunku funkcjonalność związanej z mierzeniem objętości guzów, mierzenia kątów w planowaniu przedoperacyjnym, czy wykrywania złośliwości nowotworów piersi na obrazach z mammografii.
Ostatnie lata przyniosły intensywny rozwój sztucznej inteligencji (AI) w wielu dziedzinach, w tym szczególnie w medycynie. Dynamicznie rośnie liczba publikacji naukowych na ten temat – tylko w 2020 roku było ich już ok. 1 000. Intensywnym pracom badawczym towarzyszy coraz więcej ofert komercyjnego zastosowania AI. W naszym szpitalu wykorzystujemy rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w wielu obszarach, w tym w procesach obsługi pacjentów, monitorowania stanu zdrowia, planowania zabiegów, czy w procesach szkolenia lekarzy. W NEO Hospital działa także Living Lab, dzięki któremu twórcy nowych technologii, w tym z obszaru AI, VR, AR mogą je doskonalić z wykorzystaniem informacji zwrotnych od użytkowników. – mówi Joanna Szyman.
Facebook PFSz
Inne artykuły
Tagi