Pacjenci i lekarze NEO Hospital zyskują nowe narzędzie do przesyłania, wyświetlania i przechowywania badań obrazowych typu MRI, TK czy RTG. Rozwiązanie Medtransfer wspiera placówki medyczne, lekarzy oraz zapewnia dużą wygodę i użyteczność po stronie pacjenta. Pacjent ma możliwość prostego, bezkontaktowego przesyłania badań obrazowych w dowolne miejsce na świecie w bezpiecznym linku.

NEO Hospital to jeden z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. Działa w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta. Wiele procesów w szpitalu jest prowadzonych zdalnie ze wsparciem rozwiązań telemedycznych i nowych technologii.

Oferta szpitala cieszy się zaufaniem pacjentów z całej Polski,  a także z zagranicy. Kontakt  z naszą placówką na wielu etapach odbywa się na odległość. Dążąc do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w zakresie przekazywania danych medycznych, w tym badań obrazowych podjęliśmy decyzję o wdrożeniu systemu Medtransfer, który zapewnia intuicyjny oraz bezpieczny kanał przekazywania badań obrazowych.mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

Bardzo ważną kwestią jest sprawa bezpieczeństwa danych. Na platformie Medtransfer wyniki badań obrazowych są szyfrowane i przechowywane na dedykowanym chmurowym serwerze. – Jesteśmy zgodni z normami bezpieczeństwa HIPPA, PIPEDA oraz RODO. Dostęp danych pacjenta odbywa się za pomocą dwupoziomowego uwierzytelniania. Regularnie wykonujemy audyty bezpieczeństwa. Ogromnie cieszymy się na współpracę z Neo Hospital wierząc, że rozwiązanie Medtransfer ułatwi komunikację pomiędzy pacjentami i lekarzami szpitala – mówi Innocenta Dźwierzyńska – prezes Medtransfer.

W Medtransfer wbudowana jest przeglądarka obrazów, która oprócz podstawowych funkcjonalności jest rozwijana w kierunku funkcjonalność związanej z mierzeniem objętości guzów, mierzenia kątów w planowaniu przedoperacyjnym, czy wykrywania złośliwości nowotworów piersi na obrazach z mammografii.

Ostatnie lata przyniosły intensywny rozwój sztucznej inteligencji (AI) w wielu dziedzinach, w tym szczególnie w medycynie. Dynamicznie rośnie liczba publikacji naukowych na ten temat – tylko w 2020 roku było ich już ok. 1 000. Intensywnym pracom badawczym towarzyszy coraz więcej ofert komercyjnego zastosowania AI. W naszym szpitalu wykorzystujemy rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w wielu obszarach, w tym w procesach obsługi pacjentów, monitorowania stanu zdrowia, planowania zabiegów, czy w procesach szkolenia lekarzy. W NEO Hospital działa także Living Lab, dzięki któremu twórcy nowych technologii, w tym z obszaru AI, VR, AR mogą je doskonalić z wykorzystaniem informacji zwrotnych od użytkowników.  – mówi Joanna Szyman.