Oprócz licznych wystąpień, dyskusji, gorących pytań o przyszłość polskiego systemu ochrony zdrowia, podczas zeszłotygodniowej Konferencji Programowej Polskiej Federacji Szpitali miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Otóż, w kuluarach tego wspaniałego spotkania, została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Członkiem PFSZ – spółką JST Sp. z o.o. zarządzającą Centrum Medycznym Klara z Częstochowy, a Członkiem Wspierającym PFSZ – Synexus Polska Sp. z o. o.

Na mocy wzmiankowanej umowy, na terenie szpitala Klara w Częstochowie powstanie już w 2 kwartale roku 2018 Ośrodek Badań Klinicznych Synexus. Ośrodek ten będzie ściśle współpracował ze szpitalem, w celu zapewnienia jak najszerszego dostępu do badań klinicznych dla pacjentów z terenu Częstochowy i okolic. Obie strony zapewniają o swoim dużym zaangażowaniu w projekt i wierze w jego sukces.

Centrum Medyczne Klara jest szpitalem powstałym w 2013 roku, który oferuje kompleksowe, specjalistyczne usługi medyczne, w tym: ponad trzydzieści poradni specjalistycznych, oddziały szpitalne, diagnostykę, rehabilitację. W Szpitalu znajduje się także Centrum Medycyny Pracy oraz Polski Ośrodek Terapii Komórkowych i Immunoterapii. W swojej codziennej pracy CM Klara ceni bezpieczeństwo, profesjonalizm, zaangażowanie, życzliwość, odpowiedzialność za zdrowie drugiego człowieka oraz ciągłe dążenie do doskonałości, które z każdym dniem pozwalają im zyskać zaufanie kolejnych Pacjentów.

Synexus Polska sp. z o. o. jest częścią największej globalnej sieci profesjonalnych ośrodków badań klinicznych Synexus. W Polsce należy do niej 10 ośrodków, gdzie zatrudnione jest obecnie około 300 pracowników. Ośrodki Synexus prowadzą globalne badania kliniczne w wielu dziedzinach terapeutycznych już od ponad 15 lat. Dzięki wytężonej pracy między innymi tych właśnie specjalistów, na rynek trafiło wiele nowoczesnych, przydatnych w praktyce leków. Podczas prowadzenia prac badawczych, Synexus w pierwszej kolejności stawia na bezpieczeństwo i dobro pacjenta, oraz na jakość i wiarygodność dostarczanych w badaniu danych klinicznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwoju tej nowej inicjatywy!