Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie zaadaptuje nieużywane pomieszczenia do stworzenia nowoczesnego Centrum Zdrowia Kobiet, dedykowane kobietom oraz ich bliskim. Ideą jego powołania jest nowe podejście do kompleksowego objęcia opieką kobiet niezależnie od ich wieku i problemu zdrowotnego.

W planach jest organizacja odpowiedniej przestrzeni diagnostycznej, terapeutycznej i profilaktycznej w jednym obiekcie w celu udzielania naszym pacjentkom kompleksowych świadczeń diagnostycznych, terapeutycznych, profilaktycznych, edukacyjnych i prewencyjnych. Przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, sprzętu, szerokiego wachlarza metod leczniczych stosowanych w szpitalu oraz dostępu do nowych świadczeń zdrowotnych pragniemy wspierać, wzmacniać i w razie potrzeby przywracać utracone zdrowie.

Prace jeszcze nie ruszyły, natomiast już teraz w celu pozyskania niezbędnej wiedzy dyrektor naszego szpitala, Irena Kierzkowska, oraz wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Sylwia Jaskulska, odwiedziły Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach, który od kilku lat posiada nowoczesną poradnię ginekologiczną.

Więcej informacji na stronie szpitala:

https://wss.olsztyn.pl/nowoczesne-centrum-zdrowia-kobiet