Pabianickie Centrum Medyczne wzbogaciło się o wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. To aparat do optycznej tomografii oczu, który służy pacjentom znajdującej się w szpitalu poradni okulistycznej. Trafiła tam również nowa lampa szczelinowa.

Do tej pory placówka posiadała tylko lampę szczelinową – przestarzałą i mocno wyeksploatowną. Aparatu OCT w szpitalu w Pabianicach nie było w ogóle. W końcu udało się dokonać takiego zakupu.

– Zależy nam, aby nasi pacjenci mieli dostęp zarówno do jak najlepszego leczenia, jak też do nowoczesnej diagnostyki. To urządzenie z pewnością ją umożliwi.

Optyczna tomografia oczu jest szczegółowym i bardzo dokładnym badaniem, które pozwala na przekrojowe zobrazowanie poszczególnych struktur oka, a tym samym na wykrycie wielu poważnych chorób – podkreśla dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

Badania z wykorzystaniem aparatu OCT są wykonywane w ramach standardowej wizyty, na którą trzeba mieć skierowanie. Rodzaj badań jest dostosowywany indywidualnie do pacjenta, a decyduje o nich lekarz.