Już w najbliższy poniedziałek (28 marca) o godz. 13 rozpocznie się webinarium AI w zdrowiu. To wspólna inicjatywa Microsoft i zespołu ekspertów działających pod marką wZdrowiu.

Przyspieszenie prac nad lepszą diagnostyką chorych, obniżenie kosztów leczenia i precyzyjne prognozowanie skutków terapii to dziś niezwykle ważna potrzeba. We wsparciu pracy instytucji medycznych w ochronie zdrowia i życia pacjentów można liczyć na sztuczną inteligencję oraz gotowe rozwiązania mające zastosowanie w wielu aspektach medycznych. O tym, że jest ich coraz więcej, można dowiedzieć się z opublikowanego przez zespół ekspertów wZdrowiu przeglądu „AI to nie sci-fi” (kliknij: tutaj).

Co AI w zdrowiu oznacza w praktyce? Jakie korzyści ze stosowania AI w zdrowiu płyną dla pacjentów, lekarzy i wreszcie całego systemu ochrony zdrowia? Jaka jest skala innowacji i co podpowiadają dotychczasowe doświadczenia?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz podczas webinarium Microsoft i w Zdrowiu, na które możesz zarejestrować się już teraz: https://aka.ms/webinarAI

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 i potrwa do godz. 15.

Partnerzy merytoryczni wydarzenia: Polska Federacja Szpitali i Koalicja AI w zdrowiu.

Agendę webinarium znajdziesz na stronie rejestracyjnej i poniżej.

Prowadzący:  

Tomasz Jaworski – Dyrektor Transformacji Cyfrowej Sektora Publicznego, Microsoft

Ligia Kornowska – Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, Liderka Koalicji AI w zdrowiu