Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi, dlatego w ramach akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI chcemy przypomnieć jak ważna jest profilaktyka, jak wygląda diagnostyka i leczenie raka piersi.  Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet w Polsce. Pomimo, że ryzyko zachorowania dotyczy głównie kobiet w wieku 50-69 lat, to coraz częściej nowotwór ten bywa diagnozowany również u młodszych kobiet w wieku 20-49 lat. To co decyduje o sukcesie leczenia rak piersi to przede wszystkich jego wczesne wykrycie i systematyczna troska o siebie. Dlatego też głównym celem październikowej akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI jest budowanie świadomości wokół raka piersi, edukowanie, a przede wszystkim zachęcenie kobiet do regularnej samokontroli piersi, a także do poddawania się badaniom profilaktycznym takim jak mammografia i USG.

W ramach październikowej odsłony akcji ONKOODPOWIEDZIALNI przewidzieliśmy m.in.:

  1. Spotkania live, z których pierwsze odbędzie się już 26 października o godz. 19.30. W spotkaniu na żywo udział wezmą dr n. med. Mateusz Górski – chirurg ogólny, specjalizujący się w operacyjnym leczeniu raka piersi oraz mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej.
  2. Bezpłatne konsultacje dla kobiet z diagnozą rak trzonu macicy i szyjki macicy
  3. Infografika na temat samobadania piersi
  4. Szereg ciekawych artykułów i informacji na temat raka piersi i nowotworów ginekologicznych

 

Zachęcamy do odwiedzenia nowej odsłony strony https://onkoodpowiedzialni.pl/,  w tym bazy wiedzy na temat raka piersi i nowotworów ginekologicznych, jak również do aktywności na naszym profilu FB https://www.facebook.com/onkoodpowiedzialni.