„To tutaj będzie bić serce Szpitala Bielańskiego. Nowoczesnych i doskonale wyposażonych salach będziemy leczyć pacjentów nie tylko z Warszawy, ale i całego Mazowsza. Nasz zespół pracował ponad dwa lata, aby stworzyć to miejsce. Jestem przekonana, że ​​​​​​​pomoc medyczna jaką będziemy świadczyć, będzie na najwyższym światowym poziomie” – powiedziała Dorota Gałczyńska-Zych Dyrektorka Szpitala Bielańskiego

20 czerwca 2023 r. zakończyła  się  budowa i wyposażenie nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego. Przed nami jeszcze szkolenie personelu i oczekiwanie na pierwszego pacjenta.

W dobudowanej od strony lasku, 5-kondygnacyjnej części o powierzchni prawie 10 tys. m², znajduje się:
– ️oddział psychiatrii dla dorosłych (37 łóżek),
– zakład rehabilitacji,
– blok z 10 salami operacyjnymi,
–  oddział intensywnej opieki medycznej,
– centralna sterylizatornia,
– laboratoria, pomieszczenia techniczne

Nowe skrzydło zostało w całości sfinansowane z budżetu miasta w wysokości 200 mln zł, w tym na wyposażenie budynku przeznaczono 70 mln zł.
Zakupiono  m.in :
-stoły operacyjne, laparoskopy, narzędzia operacyjne
-aparaty rentgenowskie najnowszej generacji
-wyposażenie centralnej sterylizatorni
-centrale monitorujące funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.

W pierwszej kolejności planujemy otworzyć oddział psychiatrii i zakład rehabilitacji, a następnie przenieść centralna sterylizatornię, potem blok operacyjny i oddział intensywnej terapii.

Szpital Bielański to największy szpital Samorządu Warszawskiego.