Pabianickie Centrum Medyczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, uruchomi z początkiem lutego nową poradnię – alergologiczną (w ramach przychodni specjalistycznej).

Taka poradnia wprawdzie już tutaj działa, ale jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci i młodzieży (do 18. roku życia). W tej, która zostanie otwarta wkrótce będą przyjmowani dorośli, chociaż możliwe stanie się również zapisanie do niej dziecka lub nastolatka.

Działalność poradni alergologicznej będzie opierała się na kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu pacjent, pod warunkiem, że jest ubezpieczony, nie poniesie żadnych kosztów wizyty. Nie ma także znaczenia miejsce zamieszkania – poradnia zaprasza wszystkich chętnych. Jedyny warunek umówienia się do alergologa stanowi skierowanie. Może je wystawić np. inny specjalista lub lekarz pierwszego kontaktu.

– Na terenie powiatu pabianickiego funkcjonuje teraz tylko jedna poradnia alergologiczna, w której dorośli pacjenci mogą korzystać z udzielanych przez nią świadczeń bezpłatnie. Zapotrzebowanie na takie świadczenia jest natomiast większe. Dlatego zwróciliśmy się do łódzkiego oddziału NFZ o możliwość uruchomienia poradni alergologicznej również w naszym szpitalu, a wniosek spotkał się z akceptacją – wyjaśnia dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

 

Więcej informacji na stronie szpitala:

https://pcm-szpital.pl/aktualnosci/otwieramy-poradnie-alergologiczna-dla-doroslych