Polska Federacja Szpitali otrzymała informację od polskiego producenta, którą przekazujemy poniżej. Zainteresowane szpitale prosimy o bezpośredni kontakt z producentem i zgłaszanie zapotrzebowania.

Woda wysokoozonowana do zwalczania koronawirusa i innych zagrożeń w tym ze ścieków poszpitalnych

posiada zdolność inaktywacji wirusów takich jak:

  • wirus grypy (Influenza)
  • rotawirusy
  • wirus GD V11
  • wirusowe zapalenie wątroby typu A (Hepatitis A)
  • pęcherzykowe zapalenie jamy ustnej (Vesicular Stomatitis)
  • SARS i wiele innych.

Ozon ze względu na swoje właściwości, niszczy wirusy poprzez dyfundowanie przez otoczkę białkową do rdzenia kwasu nukleinowego, gdzie uszkadza wirusowy RNA. Przy wyższych stężeniach O3 niszczy zewnętrzną powłokę białkową wirusa, co wpływa na jego struktury DNA lub RNA. Ozon uniemożliwia dzielenie się pojedynczej nici RNA na dwie części, zaburzając funkcje rozmnażania wirusa. W ten sposób

hamuje proces powstawania nowych komórek wirusa. Badania wykazały, że wirusy otoczkowe są bardziej podatne na inaktywacje ozonem, niż takie, które są pozbawione otoczek lipidowych (Bolton et al., 1982). Koronawirusy, w tym 2019-nCoV to wirusy otoczkowe.

Badania wskazują że wirusy z rodziny koronawirusów mogą przetrwać na obiektach nieożywionych nawet do 9 dni (The Journal of Hospital Infection). Badania te wykazują, że nie tylko konieczne jest odseparowanie żywych nosicieli wirusa ale także istnieje konieczność dekontaminacji w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

Odgazowana woda wysokoozonowana

‍Produkcja odgazowanej wody wysokoozonowanej (OWWO) bazuje na sprawdzonej od kilkudziesięciu lat technologii usuwania bakterii i wirusów z wody za pomocą ozonu. Jest ona produkowana przez zaawansowane technologicznie, gwarantujące bezpieczeństwo produkcji urządzenia.

 

Szpitale zainteresowane ofertą prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy WOFIL:

Marzena Ogorzalekm.ogorzalek@wofil.pl

 

Uwaga: Przesłana propozycja nie może być poddana weryfikacji przez PFSz, tym niemniej, w obecnej sytuacji COVID-19, PFSz przekazuje korespondencję z zaleceniem bezpośredniego kontaktu z producentem