Sprzętem tak wysokiej klasy, jaki został kupiony dla Pabianickiego Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej możemy pochwalić się jako pierwsi w województwie. A nawet biorąc pod uwagę całą Polskę, jest zaledwie w miejscach. Chodzi o supernowoczesny endoultrasonograf, który umożliwi lekarzom jeszcze lepszą diagnostykę i leczenie pacjentów z chorobami układu pokarmowego. Na tej inwestycji jednak nie koniec, bo właśnie została oddana do użytku nowa pracownia radiologii zabiegowej i endosonografii , gdzie będzie można wykonywać zabiegi endoskopowe we wszystkich możliwych zakresach, np. dróg żółciowych, dróg trzustkowych i wątroby. Taką salę, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę jej wyposażenie, chciałaby mieć zapewne niejedna placówka medyczna, bo to już naprawdę top of the top. A w Pabianickim Centrum Medycznym jest Trwający kilka miesięcy remont pracowni pochłonął ponad 500 tys. zł. Koszt endoultrasonografu przekroczył 1 mln zł, z czego prawie 360 tys. zł pochodziło z balu charytatywnego, zorganizowanego (oczywiście przy naszym udziale) przez fundację. „My kochamy Pabianice”, kierowaną przez Pana Andrzeja Furmana. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy!
Dziś w szpitalu nastąpiło oficjalne otwarcie nowej sali  Przecięcia wstęgi dokonali Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic, dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes PCM oraz Dariusz Fisiak, kierownik Pabianickiego Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej.
Ponadto w uroczystości udział wzięli:
👉 Jolanta Zięba – Gzik, poseł Rzeczypospolitej Polskiej
👉 Magdalena Werstak, reprezentująca Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz posła Krzysztofa Haburę
👉 Arkadiusz Jaksa, starosta powiatu pabianickiego
👉 Marek Gryglewski, przewodniczący rady powiatu pabianickiego
👉 Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek, wiceprezydent Pabianic
👉 Iwona Marczak, przewodnicząca rady miejskiej w Pabianicach
Każdy z gości podkreślał, jak duże i widoczne zmiany zachodzą w Pabianickim Centrum Medycznym. I chyba nie bez powodu .
Wszystkim gościom składamy serdeczne podziękowania za przybycie oraz uczestnictwo w tym wyjątkowym dla nas wydarzeniu. Do zobaczenia na kolejnym, bo takie na pewno jeszcze będą .