Dzień kobiet to święto, które posiada ponad stuletnią historię. Wiele się przez ten czas zmieniło w kobiecym świecie Polek. Kobiety w Polsce coraz częściej stawiają na aktywność zawodową. Ale czy czują się spełnione i traktowane na równi z mężczyznami? Czy do pełnego sukcesu jeszcze daleko? Jaka jest współczesna Polka? Przed jakimi wyzwaniami stoi? Na te i inne pytania odpowiemy 22 marca na konferencji Polka XXI wieku.

Polki XXI w to z pewnością kobiety sukcesu na wielu frontach. Kobiety przedsiębiorcze, rodzinne i przywiązane do wolności. Ale jest wiele przemilczanych kwestii, codziennych problemów i realnych wyzwań, z którymi spotykają się kobiety.

22 marca będziemy rozmawiać, o tym co jest dla nas najważniejsze w rodzinie, pracy, zdrowiu, gospodarce czy ekologii. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czego kobiety oczekują od edukacji, kultury czy postępu technologicznego. Wsłuchamy się w głos nie tylko tych, które na co dzień aktywnie zabierają głos w debacie publicznej, ale także kobiet, które ze względu na miejsce zamieszkania, czy życiowe role nie zawsze mają okazję przedstawić swoją perspektywę.

Konferencja będzie też okazją do prezentacji badań naukowych dotyczących przedsiębiorczości w Polsce i wybranych krajach europejskich.

To pierwsze wydarzenie, w którym wezmą udział topowe managerki, aktywistki społeczne, ekspertki i eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, którzy w tym wyjątkowym dniu spotkają się, by podjąć wspólnie debatę o najważniejszych dla kobiet kwestiach.

Polka XXI w. to konferencja o kobietach i dla kobiet. Organizatorem jest Fundacja ProjektPL.

Na wydarzenie zapraszamy kobiety reprezentujące rożne środowiska i zawody, pochodzące zarówno z dużych ośrodków miejskich, jak i z małych miast oraz wsi, w różnym wieku, panie aktywne zawodowo, a także studentki. Do udziału w konferencji zachęcamy również mężczyzn.

Kulminacyjnym punktem spotkania będzie Gala – POLKA XXI wieku, podczas której uhonorowane zostaną inspirujące Polki, które swoją działalnością i osiągnięciami w 2021 roku zmieniły naszą rzeczywistość na lepsze. Nagrodzone zostaną w ramach sześciu kategorii: Przedsiębiorczość, Samorząd, Edukacja, Zdrowie, Działalność Społeczna, Innowacje i Nowe Technologie. Laureatki wybierze Kapituła Konkursowa złożona z przedstawicieli organizacji ze świata biznesu, nauki, samorządu i sektora samorządowego i trzeciego sektora – ABSL, GPW, Związek Polskich Miast, FRSE, Polska Federacja Szpitali, PZU Życie, Instytut Wolności, Narodowy Instytut Wolności, NCBiR, Siemens, Girls in Tech Poland. Nagrody wręczy Jadwiga Emilewicz – była wicepremier, minister rozwoju aktywnie działająca na rzecz przedsiębiorczyń, matka trójki dzieci.

Inspirujące Polki, które swoimi działaniami wyróżniły się w roku 2021, może zgłosić każdy. Konkurs potrwa do 18 marca 2022.

LINK DO FORMULARZA: https://polka21.pl/konkurs
Szczegółowy program konferencji, a także formularz rejestracyjny na wydarzenie i szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie: polka21.pl

Masz pytania – skontaktuj się z nami

Kom +48 505 058 027
e-mail: polka21@projektpl.org