Polska Federacja Szpitali od 12 lat umacnia swoją pozycję w strukturach międzynarodowych. Od lat jesteśmy ważnym głosem na kongresach, gdzie nasi specjaliści, a przede wszystkim polskie szpitale mogą przedstawić swoje osiągnięcie na płaszczyźnie zmian strukturalnych, organizacyjnych, a także ekologicznych.

Głos zrzeszonych w PFSz placówek rozbrzmiewa coraz głośniej zwłaszcza w szeregach Światowej Federacji Szpitali. We wrześniu na 47. Światowym Kongresie Szpitali PFSz będzie reprezentować silna ekipa. Do nagród za wybitne osiągnięcia zgłosiliśmy aż sześć polskich placówek. O Światowe Wyróżnienia IHF ubiegać się będą:

  • CMP Medical Center za fenomenalną kampanię “#Odwołuję #NieBlokuję”
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu za wyjątkową inicjatwyę Zwiększania Bezpieczeństwa Pacjentów po Udarach.
  • PFSz z SupraBrokers i wspólny projekt Kompleksowego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Pacjenta,
  • Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. w Gdyni za Restrukturyzację i konsolidację szpitali publicznych jako przykład podejścia prywatnego biznesu w tworzeniu nowoczesnych, wyspecjalizowanych i wydajnych placówek.
  • Centrum Słuchu i Mowy Medincus,
  • Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica w Kaliszu za zielony projekt: Wpływ strategii zrównoważonego rozwoju na przykładzie zrealizowanych inwestycji: PV, pompy ciepła, magazynowanie wody deszczowej, budynki modułowe, BMS.

Polskie szpitale zarówno publiczne i prywatne już nie raz pokazały, że swoją pomysłowością mogą wchodzić w szranki z światowymi placówkami medycznymi, dla których zaczynamy być inspiracją. Świadczą o tym zdobyte wcześniej nagrody przyznawane przez Światową Federację Szpitali. To wartościowe wyróżnienia, biorąc pod uwagę fakt, że IHF zrzesza ponad 250 tys. jednostek medycznych z ponad 60 krajów

W 2023 r. brązowy medal zdobyła grupa LUXMED za: Wpływ strategii zrównoważonego rozwoju na przykładzie zrealizowanych inwestycji: PV, pompy ciepła, magazynowanie wody deszczowej, budynki modułowe, BMS.

W 2022 roku na “podium” stanęła Urszula Szybowicz, dyrektor operacyjna PFSz, a jednocześnie prezes Fundacji Nie Widać Po Mnie, która zdobyła brązowy medal  za “Projekt wsparcia psychologicznego pracowników ochrony zdrowia WYSPA”.

W 2021 roku mieliśmy dwóch laureatów. NEO HOSPITAL Sp. z o.o. zdobył brązowy medal za “Utworzenie nowego szpitala wraz z Centrum Chirurgii Robotycznej i nowych technologii. “

Wyróżnienie natomiast złożone zostało także na ręce przedstawiciela Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie za Dostosowanie nowych pomieszczeń Szpitala Uniwersyteckiego do potrzeb Specjalistycznego Szpitala COVID-19 podczas pandemii COVID-19

Jesteśmy pewni, że po tegorocznej Gali  IHF do tej listy dołączą kolejni zwycięzcy. Trzymamy kciuki.