Polska Federacja Szpitali została w tym roku pełnoprawnym członkiem International Hospital Federation. Jest to największa organizacja szpitali na świecie, która co roku przyznaje IHF Awards, Nagrody zostały zapoczątkowane w 2015 roku i są uznawane na całym świecie jako główny program nagród przyznawany szpitalom i świadczeniodawcom usług zdrowotnych.

W tym roku po raz pierwszy w historii, dwa Szpitale z Polski, członkowie PFSz, zostały nominowane w tym prestiżowym konkursie:

  • NeoHospital, Szpital na Klinach w Krakowie, w kategorii Nagroda American College of Healthcare Executives Excellence Award za przywództwo i zarządzanie

tytuł projektu: Utworzenie nowego szpitala wraz z Centrum Chirurgii Robotycznej i Nowych Technologii oraz ośrodkiem kształcenia i rozwoju umiejętności kadr medycznych.

 

  • Szpital Uniwersytecki w Krakowie w kategorii: Dr. Kwang Tae Kim Grand Hospital Award,

Nagroda będzie przyznawana instytucjom, które wyróżniały się w kilku obszarach, w tym między innymi w zakresie jakości i bezpieczeństwa pacjentów, społecznej odpowiedzialności biznesu, przywództwa w opiece zdrowotnej i praktyk zarządzania oraz wspierania inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju.

tytuł projektu: Adaptacja nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na potrzeby Szpitala Specjalistycznego COVID-19 podczas pandemii COVID-19

Zwycięzcy IHF Awards zostaną wyróżnieni podczas specjalnej ceremonii wręczenia nagród podczas 44. Światowego Kongresu Szpitali IHF, który odbędzie się w dniach 8-11 listopada 2021 w Barcelonie, Hiszpania.