Kierując się chęcią pomocy polskim lekarzom, do których zgłaszają się pacjenci z Ukrainy, którzy byli zmuszeni do opuszczenia swojego kraju na skutek konfliktu wojennego na jego terytorium, portal medyczny Esculap.com przygotował bezpłatny pomocnik dla lekarzy „Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy”.

Pomocnik został przygotowany w oparciu o informacje i komunikaty publikowane m.in. przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki niemu, w jednym miejscu znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji związanych z zapewnieniem opieki medycznej pacjentom przybyłym do Polski z Ukrainy, w tym: kto jest uprawniony do otrzymania opieki, jakie świadczenia przysługują osobom uprawnionym, jak wypisywać recepty, jak znaleźć odpowiednie leki – zamienniki leków ukraińskich, informacje na temat szczepień (w ramach PSO oraz COVID-19) oraz słowniczek podstawowych zwrotów przydatnych w komunikacji z pacjentem.

 

Pomocnik jest dostępny do pobrania na portalu Esculap.com, dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja jest bezpłatna! LINK