Radomskie Centrum Onkologii nagrodzone w konkursie Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia (VBHC)

Podczas Gali Finałowej konferencji Zmiany w Ochronie Zdrowia 2023, Radomskie Centrum Onkologii otrzymało dwa wyróżnienia.


Radomskie Centrum Onkologii z dwoma prestiżowymi wyróżnieniami

Pierwsze wyróżnienie, w kategorii: „Zarządzanie Jakością”, za realizację projektu „Sztuczna Inteligencja (AI) przełomem w badaniu Rezonansu Magnetycznego” Projekt polegał na pierwszym w Polsce wdrożeniu sztucznej inteligencji (AI) w Rezonansie Magnetycznym. Wdrożenie usprawniło diagnostykę poprzez automatyzację obróbki obrazów medycznych. Przyczyniło się do skrócenia czasu oczekiwania Pacjentów w kolejce na badania dzięki znacznemu zmniejszeniu czasu trwania samych badań, jednocześnie zwiększając dokładność stawianych diagnoz. Dodatkowo, sztuczna inteligencja pomaga w odkrywaniu subtelnych wzorców na obrazach, które mogłyby umknąć uwadze ludzkiego oka – co prowadzi do lepszej oceny Pacjentów i poprawy opieki zdrowotnej.

Drugie wyróżnienie, w kategorii: „Skuteczna profilaktyka i edukacja”, za realizację projektu „Profilaktyka nowotworów głowy i szyi”. Jego głównym celem było zwiększenie dostępności do badań diagnostycznych i profilaktycznych dla osób w wieku pomiędzy 40 a 65 rokiem życia oraz zwiększenie wiedzy o nowotworach głowy i szyi, szczególnie wśród pracowników POZ i osób w wieku aktywności zawodowej. Projekt obejmował wiele różnorodnych inicjatyw obejmując swoim działaniem aż 13 364 Pacjentów!

Więcej informacji na stronie szpitala:
https://onkologiaradom.pl/aktualnosci/nasz-szpital-nagrodzony-w-konkursie-liderzy-zmian-w-ochronie-zdrowia-vbhc/

Z życia szpitali to stały segment informacyjny na temat bieżącej działalności członków Polskiej Federacji Szpitali (PFSz)