W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu zakończył się dwudniowy audyt, związany z recertyfikacją Systemu Zarządzania Jakością według norm ISO 9001:201. Podczas podsumowania kontroli, audytorzy podkreślali wysoką kulturę organizacyjną, będącą efektem pracy i zaangażowania całego zespołu.

„Recertyfikacja przebiegła pozytywnie. Jesteśmy nastawieni na ciągły rozwój, na doskonalenie pracy naszego szpitala. Dbamy o podnoszenie jakości i wydajności. Priorytetem jest celne diagnozowanie i skuteczne leczenie naszych Pacjentów, ważna jest również poprawa warunków pracy naszego personelu – podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor Szpitala.

Certyfikat ISO, to potwierdzenie dobrego kierunku działania placówki. Daje przewagę konkurencyjną na rynku usług medycznych, niesie również wymierne korzyści dla szpitala.

Przy ubieganiu się o wybrane kontrakty z NFZ, posiadanie certyfikatu systemu zarządzania podnosi punktową ocenę oferty szpitala. Dodatkowe punkty poprawiają pozycję placówki w rankingu, w sytuacji gdy o kontrakt ubiega się większa liczba jednostek.

Warto dodać, że certyfikacja ISO 9001, to kolejny krok przygotowujący Szpital do uzyskania akredytacji CMJ (Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia).

Więcej informacji na stronie szpitala:

https://www.facebook.com/SzpitalKalisz/posts/pfbid0LFjJkFYnBMXryWoJGiMpj7ewTUjKEWoGN2Hgu7kNkkfS43hQnUDmgHdmHJGh4GJ6l?locale=pl_PL