Polska Federacja Szpitali wraz z Transition Technologies SA przedstawia koncepcję rejestru dostępnych zasobów szpitalnych.

Transition Technologies S.A., członek wspierający PFSz,  istnieje od czerwca 1991 roku. Obecnie jest wiodącym polskim dostawcą oprogramowania dla automatyki, energetyki, gazownictwa i medycyny. Posiada ponad 300 wdrożeń w Polsce i na świecie, zatrudnia ponad 1500 osób. Ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi na całym świecie.

Przedmiotem koncepcji jest utworzenie Rejestru dostępnych łóżek i respiratorów COVID-19. Koncepcja ta przygotowana została w nawiązaniu do stanowiska Polskiej Federacji Szpitali dotyczącego konieczności poprawy koordynacji zarządzania zasobami szpitalnymi oraz ruchem pacjentów. Transition Technologies S.A. jest członkiem wspierającym PFSz i w ramach naszej współpracy postanowiliśmy przygotować rozwiązanie pomagające rozwiązać jeden z obecnie pilnych problemów.

Jednym z głównych celów wdrożenia jest umożliwienie dostępu do bieżącej informacji o aktualnych stanach łóżek i respiratorów (wolnych oraz wszystkich dostępnych) we wszystkich szpitalach dedykowanych leczeniu pacjentów z Covid-19 w Polsce.

Szczegóły: Koncepcja Rejestru łóżek COVID19 20201019